Na Veselém Kopci chystají posvícení

Veselý Kopec - V sobotu se ve skanzenu na Veselém Kopci uskuteční posvícení. V roubenkách to zavoní tradičním posvícenským pečivem, ale i chlebovými plackami z pece. K posvícení patří muzika, tanec a zpěv, a tak atmosféru doplní folklorní soubory Formani a Sejkorky ze Slatiňan a skupinka dudáků. Program na Veselém Kopci doplní malý posvícenský jarmark.

Filharmonie zahájí 50. sezonu

Pardubice - V úterý se od šesti hodin večer koná na Pernštýnském náměstí v Pardubicích zahajovací koncert Komorní filharmonie Pardubice. A protože vstupuje do 50. sezony, nazvali jej pořadatelé Začínáme slavit. Mimo Komorní filharmonii Pardubice se diváci mohou těšit i na hosty koncertu. Vystoupí zpěvačka Dasha a kapela Pajky Pajk. Vedení orchestru bude mít v rukou dirigent Martin Kumžák. V případě nepříznivého počasí se koncert přesune do Sukovy síně Domu hudby. Akce se koná pod širým nebem a vstup je pro každého zdarma.

Podívejte se tam, kam se nechodí

Svitavsko - Víkend bude v duchu Dnů evropského dědictví - dnů otevřených dveří památek. Lidé budou mít šanci se podívat do některých památek zdarma a nahlédnou i tam, kam běžně turisté nechodí. V Litomyšli například do Augustovy tiskárny, kde své knihy tiskla i Božena Němcová. V kostele Povýšení svatého Kříže se lidé dostanou až k varhanám.

Pomník purkmistra Eduarda Meyera ve Vysokém Mýtě.
Pomník se po opravě vrátí na rozcestí