Festival je zahájen, pokračuje v sobotu

Skuteč - V neděli odpoledne byl slavnostně zahájen letošní jubilejní ročník festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Bude pokračovat v následujících týdnech rozličným repertoárem. Třeba v sobotu se uskuteční soutěž O cenu Vítězslava Nováka. Sborový zpěv má ve Skutči dlouholetou a rozsáhlou hudební tradici. Na ni navazuje i přehlídka dětských a mládežnických pěveckých sborů, která se od roku 2012 koná jako soutěžní pod názvem O Cenu Vítězslava Nováka. Pravidelně se jí účastní necelá desítka pěveckých sborů, které se před zraky odborné poroty utkají o bronzová, stříbrná a zlatá pásma.

Budou řešit prodej Dynama

Pardubice - Ve čtvrtek 22. března je na programu další zasedání pardubických zastupitelů. Řešit se tentokrát bude také prodej hokejového klubu Dynamo Pardubice. Zastupitelé by měli schválit zadávací dokumentaci. Majoritní podíl v zadluženém hokejovém klubu město koupilo loni v lednu od podnikatele Romana Šmidberského za 12,5 milionu korun. Po záchraně extraligy a stabilizaci výsledků Dynama v letošní sezoně se politikům na stůl vrátil prodej do rukou soukromého akcionáře. Podle primátora Pardubic Martina Charváta by totiž město nemělo dlouhodobě vlastnit profesionální sportovní klub.

Zastupitelé budou jednat o rozpočtu

Svitavsko - Hned ve třech městech se tento týden sejdou na svých pravidelných zasedání zastupitelé. V pondělí odpoledne v Jevíčku a Moravské Třebové, ve středu ve Svitavách. Obě posledně jmenovaná města mají na programu jednání o rozpočtu na letošní rok, což je pro fungování místních samospráv zcela zásadní dokument. Svitavští zastupitelé budou rovněž rozhodovat o dotacích pro neziskové organizace působící v sociálních službách nebo o vyhlášce o užívání veřejného prostranství. Moravskotřebovští zastupitelé budou navíc jednat o přijetí investičního úvěru na diskutabilní rekonstrukci plaveckého bazénu.