Oslavy Dne Země na náměstí

Chrudim - Město Chrudim prostřednictvím projektu Zdravé město a místní Agenda 21 společně s Technickými službami Chrudim 2000 spol. s. r. o. a Střední školou zemědělskou a VOŠ Chrudim připravilo oslavy Dne Země 2018 na úterý 24. dubna od 9.30 do 17 hodin na Resselově náměstí. Úterek bude spojen se zábavou, ale i poučením pro všechny věkové kategorie. Nese podtitul „Řešme klimatickou změnu!“. Připraveny budou aktivity pro děti i dospělé, program bude zaměřen na české tradice, ale i na aktivity, jež se vztahují k adaptaci města na klimatickou změnu.

Divadlo uvede Kvítek z horrroru

Pardubice - Východočeské divadlo Pardubice chystá na sobotu 28. dubna muzikálovou komedii o velké lásce a zpívající masožravce Kvítek z horrroru. Ta pojednává o květinářství, kde se obchody nehnou. Před totálním krachem obchůdek zachrání jeho jediní dva zaměstnanci - naivní mladík Seymour a jeho tajná láska - poněkud prostoduchá blondýnka Audrey. Seymour totiž vypěstuje zcela neznámý druh rostliny, která přitahuje pozornost všech zákazníků i médií. Obchod vzkvétá, ale krvelačná rostlina se stává hrozbou lidstva. Začátek premiéry je v 19 hodin.

Litomyšl otvírá brány Lázní ducha

Litomyšl - Už ve středu odpoledne se otevřou pomyslné brány Lázní ducha. „Lázeňské hosty“ čeká během pěti dní bohatý a pestrý program - degustace vína, opera, šanson, divadelní představení, filmové projekce, besedy se spisovateli nebo nad knihami, workshopy a dílny, hudební vystoupení. Vrchol programu plánují organizátoři na víkend, ale i přes týden si návštěvníci přijdou na své. Ve čtvrtek večer zahraje ve Smetanově domě ostravská kapela Buty, v pátek v klubu Kotelna zase valašskomeziříčská Mňága a Žďorp. Stejný den, jen o pár hodin dříve, přijede představit svou knihu oceněnou Magnesií literou Erik Tabery.