V Prachovicích oslaví výročí obce

Prachovice - V Prachovicích chystají hlavní část oslav výročí 620 let od první písemné zmínky o obci. Harmonogram akcí pořádaných k tomuto výročí začal být uváděn do života počátkem června, vyvrcholí ale v tomto týdnu. Ve středu v 15 hodin se otevře výstava fotografií na obecním úřadě a ve čtvrtek v 17 hodin se v kulturním domě uskuteční vystoupení Hej Romale s Idou Kelarovou a hudebníky České filharmonie. Na sobotu je připraven den otevřených dveří v mateřské a základní škole, v požární zbrojnici, v domě pečovatelské služby i v Šanci pro Tebe. Hlavní program oslav začne ve sportovním areálu obce ve 13 hodin.

Závodiště zaplní milovníci jídla

Pardubice - Pardubice opět přivítají Beko Fresh festival. Areál dostihového závodiště se o víkendu 16. a 17. června stane centrem všech gurmánů a gurmetů. Bude připraveno několik pódií, kde se budou střídat vyhlášení kuchaři, jako je Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák a další. Na návštěvníky čeká řada degustací.

Smetanka letos již pošedesáté

Litomyšl - Ve čtvrtek začíná jubilejní 60. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Kulturní maraton potrvá od 14. června do 7. července. Letošní festival nabídne divákům nejen 41 pořadů hlavního programu, ale také třicet výstav Smetanovy výtvarné Litomyšle a bohatý doprovodný program. Ten zahrnuje i lektorské úvody před většinou pořadů a Festivalové zahrady, které přinesou každodenní paralelní program, zdarma přístupný všem obyvatelům i návštěvníkům Litomyšle. Hlavní hvězdou 60. ročníku Smetanovy Litomyšle bude mexický tenorista Javier Camarena. Ve čtvrtek zahájí festival Česká filharmonie.