Náměstí se změní v arénu pro hasiče

Chrudim - Ve čtvrtek se v Chrudimi uskuteční IX. mistrovství Hasičského záchranného sboru ČR ve vyprošťování u dopravních nehod. Akce proběhne od 8 do 17 hodin na Resselově náměstí, takže řidiči by měli počítat s dopravním omezením v centru města. Do 20. září lze též zhlédnout doprovodnou výstavu Floriáni dnešních dnů v Muzeu barokních soch.

Knihovna vystaví práce vězňů

Pardubice - Krajská knihovna v Pardubicích bude od 17. září vystavovat výtvarné práce autorů z arteterapeutického centra věznice Pardubice. Výstava nese název Free heart.

Mladé Smetanově Litomyšli je už 45

Litomyšl - V pátek v rodišti Bedřicha Smetany odstartuje 45. ročník festivalu Mladá Smetanova Litomyšl, který se letos koná od 21. do 23. září a jeho podtitulem je Cinema. Mladá Smetanova Litomyšl je festival Hudební mládeže ČR. Nabídne euforizující a přátelskou atmosféru plnou drobných překvapení a také kompilaci skvělých interpretů i neobvyklého repertoáru.

Začnou Týdny pro duševní zdraví
Pardubice - V pondělí po poledni happeningem na třídě Míru v krajském městě osvětový kulturní festival Týdny pro duševní zdraví, který informuje o problematice duševního onemocnění a prevenci a zároveň se snaží vyvracet mýty a předsudky. Do Pardubic přinese pestrý program, návštěvníci se mohou těšit na koncerty, výstavy, besedy či workshopy.

Včelí stezka nabídne zábavu i poučení.
Události v regionu pohledem redaktorů Deníku