Děti předvedou své umění

Chrudim - Dlouholetý nesoutěžní festival Mateřských škol Pardubického kraje vstoupí do svého dalšího ročníku. Ve čtvrtek 1. března bude pro děti z mateřských škol z chrudimského okresu vyhrazeno Divadlo Karla Pippicha. Ve dvou blocích (od 14 a od 15.45 hodin) se představí deset mateřinek z celého okresu, dohromady 220 účinkujících. Uspokojeni budou příznivci mnoha žánrů, připravena jsou totiž krásná a nepochybně velmi pestrá vystoupení dětí předškolního věku. Zazpívají pěvecké sbory, dojde i na dramatická, taneční, hudební a pohybová vystoupení. Děti tak mají velkou příležitost ukázat, co nového se naučily.

Provoz zahájí dvě trolejbusové tratě

Pardubice - V neděli zahájí Dopravní podnik města Pardubic pravidelný provoz na dvou nových trolejbusových tratích. Otevře se úsek ze zastávky Polabiny, Okrajová do Ohrazenice a „pod trolejí“ se nově začíná jezdit i z Pardubiček na Zámeček. V Pardubicích bylo doposud 30 kilometrů dvoustopých tratí, nyní toto číslo vzroste o tři kilometry – trať k Zámečku měří 900 metrů, trať do Ohrazenice 2,1 kilometru. Naposledy se nové tratě v Pardubicích objevily v roce 2002, šlo o trať na Dubinu a trať v ulici Demokratické mládeže. Pardubický dopravní podnik má v současnosti 55 trolejbusů, po prodloužení linek jejich počet o čtyři vzroste.

Panelová diskuze o konfliktech

Litomyšl - Zajímaví hosté a závažná témata. To vše slibuje diskuze s názvem „Jedna Země nestačí!?“ Témata debaty jsou soudobé světové konflikty, role České republiky v nich, (ne)lhostejnost naší společnosti vůči lidem, kteří v konfliktech trpí, humanitární a rozvojová pomoc. Panelisty, kteří přislíbili přijet do Litomyšle, jsou diplomat Petr Kolář, novinářka Markéta Kutilová, koordinátor projektu HateFree Culture Lukáš Houdek a člen Lékařů bez hranic Tomáš Šebek. Moderátorem je Vladimír Kořen. Beseda se uskuteční ve čtvrtek 1. března od 17 hodin v zámeckém pivovaru. Organizátorem akce je Základní škola Zámecká.