Dojde k tomu s žádostí, aby zastupitelstvo obce Ráby využilo svoji pravomoc a pomohlo zrušit část nového územního plánu Ráby v areálu takzvaného Lovčího zámečku, kde sídlí i chaloupka a který podle územního plánu z roku 2014 spadá mezi lesní prostory, což nepřeje dalšímu podnikání. Petici podepsalo více než dvacet tisíc občanů z celé České republiky.

Veletrh sociálních služeb ve Fabrice

Svitavy - Prostory svitavského centra Fabrika se v pondělí zaplnily pracovníky, kteří působí v institucích poskytujících sociální služby. Cílem teprve druhého ročníku Veletrhu sociálních služeb je podle organizátorů zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních a souvisejících službách ve městě a prostřednictvím široké nabídky vystavovatelů zviditelnit sociální služby, které jsou potřebnou součástí života města. Veletrh je přístupný od půl deváté do čtvrté hodiny odpolední.

Ve Slatiňanech bude výstava hub

Slatiňany - Tradiční výstava hub se uskuteční v pátek a sobotu ve Společenském domě Slatiňany. Těšit se můžete na bohatou škálu známých i méně známých hub. Po celou dobu bude na místě přítomen mykolog, aby zodpověděl dotazy. Těch může být hodně, houbami se lesy v těchto dnech jen hemží a k vidění jsou stovky druhů, o kterých laik příliš neví. Před dvěma týdny pořádal Mykologický klub Hlinsko výstavu ve Studnicích a pro radu odborníka si přišly stovky lidí ze širokého okolí.