Pondělí 10. června
Červený kříž prodloužil materiální sbírku pro oblasti postižené povodní do pátku, další sbírku pořádalo Občanské sdružení Za jeden provaz v České Třebové. Pomáhat do oblastí postižených povodněmi se vydala řada jednotek dobrovolných sborů hasičů z našeho okresu.
Úterý 11. června
Orlický deník informoval o udílení Cen města v Letohradu. Tu letos obdrželi sokolové Jaromíra a Luděk Hradečtí, historik Stanislav Adamec a správce zámeckých věžních hodin Oldřich Valda. Čtvrtý oceněný Ondřej Moravec dostal cenu v dubnu u příležitosti setkání s úspěšnými biatlonisty.
Středa 12. června
V Lanškrouně zastavil peloton veřejné cyklotour Na kole dětem, jejímž prostřednictvím jsou získávány finanční prostředky na podporu léčby onkologicky nemocných dětí. Zároveň se zde konaly cyklistické závody dětí a mládeže.
Čtvrtek 13. června
V Orlickoústecké nemocnici se konalo setkání vedení nemocnice se starosty měst a obcí regionu. Ti byli seznámeni s projektem Nadačního fondu S námi je tu lépe! „Nejen léky léčí".
Pátek 14. června
Cestující se zlobí, na autobusových zastávkách u ústecké nemocnice a na Tvardkově ulici v Ústí nad Orlicí přestala zastavovat řada spojů. Ústecká radnice se ohradila, že tato změna nebyla s vedením města konzultována, společnost Oredo, organizátor dopravy, po prošetření kauzy vydá oficiální stanovisko.
Sobota 15. června
Počasí už konečně odpovídá kalendáři. Aquaparky a koupaliště zahájily sezonu, otevíraly se například v Ústí nad Orlicí, Žamberku, ve Vysokém Mýtě nebo Chocni.
Neděle 16. června
V hřebčíně Karlen v Dlouhé Třebové se konal den otevřených dveří. Představena byla i nájezdová rampa, která vznikla v rámci projektu Ze sedla vidíš mnohem dál.