V Chrudimi nastal fairtradový týden

Chrudim - Od roku 2014 je město Chrudim držitelem statusu Fairtradové město. V tomto týdnu pořádá hned několik akcí, a to pod názvem Chrudimský týden pro fair trade. Do 18. května se v rodinném centru Mama klub Chrudim návštěvníci dozvědí, co to vlastně fair trade je a jaké výrobky smí nosit tento název. Zároveň mohou ochutnat nebo vyzkoušet některé z nich. V klubu Agora v úterý od 17 hodin začne fairtradové odpoledne. Pro děti i dospělé budou připraveny deskové hry a také v tento den si lidé mohou koupit fairtradové produkty. Odpoledne bude spojeno s tématickou přednáškou či filmem.

Multikulturní týden je tady

Pardubice - V krajském městě začne festival Multi-kulturní týden. V pátek ho zahájí jarmark na Pernštýnském náměstí. Jeho návštěvníci budou moci okusit různé cizokrajné lahůdky. O zábavu se budou starat účinkující z Nepálu, Mexika, Mongolska, Ruska, Ukrajiny nebo Indonésie, ale také pardubické soubory Samirah, DDM Alfa či 105. Aktivní program pro děti nabídne i koutek uprostřed náměstí, který bude vytvořen v mongolském stanu. Cílem Multikulturního týdne je přiblížit návštěvníkům festivalu různé kultury a poskytnout prostor pro zajímavá setkání místních obyvatel s cizinci. Festival se koná podeváté.

Fotografie všude, kam se podíváš

Svitavy - O víkendu proběhlo ve Svitavách vyhlášení výsledků už 38. ročníku národní soutěže amatérské fotografie, nejprestižnějšího setkání neprofesionálních fotografů v Česku. Odborná porota vybírala z bezmála devíti stovek snímků, se kterými se do soutěže přihlásilo přes 180 autorů a šest autorských kolektivů. Tím však osmatřicátý ročník nekončí. Fotografie si mohou lidé prohlédnout na řadě dalších míst ve městě až do konce května. K vidění jsou ve Fabrice, kině Vesmír nebo v kavárnách V Parku, Rošambo a Andělské kavárně. V polovině měsíce připravují organizátoři pro zájemce o fotografii rovněž odborná setkání.