Pamětní plaketa se nachází na boční stěně kavárny, při vstupu do parku ze Sukovy třídy. „Desku jsme se rozhodli umístit na takovém místě, aby nijak neomezovala veřejnost a zároveň byla součástí parku. Návštěvníci si aspoň budou moci přečíst, že nyní procházejí parkem, který sklízí obdiv také u odborníků,“ uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková.

Ocenění loni v Praze převzali autor návrhu revitalizace architekt Tomáš Jiránek, zástupci města a společnosti BaK, která proměnu parku pro město realizovala. Projekt revitalizace Tyršových sadů obstál v celorepublikové soutěži Stavba roku v konkurenci dalších 52 staveb.

„Je to, myslím, poprvé, kdy mezi domy zvítězil park, tedy dílo krajinářské architektury. Cena za veřejný prostor Ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro urbanismus a územní plánování dává stavbě jakýsi státní odznak, Cena předsedy Senátu Parlamentu ČR je odznakem přímo národním. To srdce těší. Jsme pokorně hrdí, že jsme mohli být u takového projektu a společně s městem Pardubice a týmem stavitelů jsme mohli předat toto dílo lidem ke každodenní radosti. Za tuto příležitost moc děkujeme,“ dodal autor návrhu revitalizace architekt Tomáš Jiránek.