Tříkrálovou sbírku už tradičně na Orlickoústecku provází koncerty.

Koledování bude v Ústí nad Orlicí ukončeno koncertem 7. ledna od 17 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Zazní na něm mj. směs písní a koled Luboše Fišera s názvem „Vánoční“, která je určena pro dětský a smíšený sbor, symfonický orchestr, sóla a recitátora. Posluchačům se představí DPS Čtyřlístek, smíšené sbory Alou Vivat, Cecilská hudební jednota, ČAS Dolní Dobrouč, Vox Coloris a symfonický orchestr Decapoda. Součástí sbírky bude v České Třebové 13. ledna od 18 hodin Tříkrálový koncert v chrámu sv. Jakuba, na kterém vystoupí pěvecké sbory Žerotín a Bendl.

Trápí je nedostatek koledníků

Svitavsko - Nedostatek koledníků, především dospělých, kteří dělají doprovod dětským Třem králům, trápí rovněž moravskotřebovskou charitu. Požehnání koledníkům, kteří o víkendu vyrazí nejen do ulic města, ale i do dalších obcí Moravskotřebovska a Jevíčska, proběhne ve čtvrtek ve františkánském kostele sv. Josefa. Na Tříkrálovou sbírku se připravují i poličská a svitavská charita. Koledníci ze Svitav dostali požehnání už při silvestrovské mši svaté ve farním kostele Navštívení Panny Marie. Do ulic města a obcí vyrazili koledníci hned na Nový rok. V Poličce zahájí Tříkrálovou sbírku jako každý rok slavnostním průvodem.

Tři králové na koních

Pardubice - Tříkrálová sbírka zavítá samozřejmě i do krajského města, kde bude zahájena na Pernštýnském náměstí ve čtvrtek v 9.30 hodin. Na historickém náměstí koledníkům požehná pomocný biskup Josef Kajnek z královéhradecké diecéze. Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení pardubického chlapeckého pěveckého sboru Bonifantes pod vedením Jana Míška a v Pardubicích samozřejmě nemůžou chybět koně, na nichž pojedou Tři králové. Na programu je také několik tříkrálových koncertů. V neděli zazpívá v kostele sv. Bartoloměje chrámový sbor pod vedením Jiřího Kuchválka. Koncert začíná v 16 hodin.

Odměna i pro koledníky

Proseč - Začátek ledna již tradičně patří Tříkrálové sbírce. S trojicí koledníků se budete moci potkat také ve všech větších i menších městech chrudimského okresu. Ve městě Proseč, které leží na okraji Českomoravské vysočiny na severovýchodě Žďárských vrchů, se rozhodli pamatovat i na samotné malé koledníky. Vědomi si toho, že den strávený výběrem peněz za chladného lednového počasí umí pěkně vyčerpat, připravili pro účastníky sbírky odměnu. Týden po skončení tříkrálové sbírky, v sobotu 13. ledna, mohou malí koledníci navštívit filmové představení, které pro ně oblastní charita uspořádá. Bude to určitě adekvátní odměna.

Tříkrálová sbírka. Ilustrační foto.
Charity shánějí Tři krále, mnohde chybí