Za průzkumem obřího mamuta

Dolní Morava - Jako odměna za dobré známky se nabízí výlet na Dolní Moravu. Zdejší Mamutíkův vodní a lesní zážitkový park se rozrostl o obřího třináct metrů vysokého mamuta, kterého lze prozkoumat i zevnitř. Letní opening tu proběhne 30. června, kromě křtu mamuta se tu odehraje divadlo, vystoupení žongléra, bublináře, dog dancingu i Wikiho show s Mimoni. Začíná se v 10 hodin.

Voda a vzduch

Pardubice - Aktivní děti si užijí návštěvu parku Na Špici, kde mohou využít nafukovací vodní atrakce s horolezeckou stěnou nebo trampolínou, které jsou umístěné na Chrudimce. Na stejném místě je také možné si zapůjčit paddleboard. Neunavitelné ratolesti mohou rodiče vzít do Lanového centra Pardubice, kde si vyzkouší lanové překážky i další atrakce. Nudit se nebudou ani rodiče, překážky umístěné v desetimetrové výšce dají zabrat i jim.

Za vysvědčení jízda vláčkem

Mladějov - Den poté, co si za týden v pátek děti odnesou ze školy vysvědčení, mohou za odměnu nasednout do vozů tažených parní lokomotivou Krauss Linz a nechat se svézt po úzkorozchodné trati romantickou zalesněnou krajinou Hřebečovského hřbetu z Mladějova do Nové Vsi nebo až na Hřebeč. Výletní jízdy se konají po celý den od deváté ranní až do šesté hodiny večer.

Začíná festival

Chrudim - Už během prvního prázdninového odpoledne se v Chrudimi v sobotu v 15 hodin uskuteční „Loutkářský štrúdl“, tradiční průvod městem konaný u příležitosti zahájení festivalové přehlídky Loutkářská Chrudim. Až do 18 hodin bude rovněž otevřena v prostoru za Divadlem Karla Pippicha pojízdná výtvarná dílna Bosorka, která nabídne kreativní aktivitu pro děti i dospělé. Ideální cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi.