Letos se této přehlídky zúčastní také tři školy ze Svitavska. Projekt se také těší na velké jubileum. „Vzhledem k zájmu základních škol je velice pravděpodobné, že jubilejního, pětitisícího účastníka přivítáme letos ještě do prázdnin – na páté, nejpozději na šesté akci," doplňuje Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

„Počet středních škol, které projekt osloví, tak letos vzroste na dvaadvacet. Zvýšení počtu akcí v průběhu roku na čtrnáct by mělo současně více uspokojit neustále stoupající zájem základních škol o účast," uvedl říká Martin Kiss, vedoucí odboru školství a kultury Krajského úřadu Pardubického kraje a dodává: „Vůbec poprvé byla do nabídky středních škol se zaměřením na strojírenství, elektrotechniku, stavebnictví, gastronomii a služby zařazena také zemědělská škola." Technohrátky navíc nahradí někdejší semináře kariérních a výchovných poradců modernějším formátem – diskusními setkáními věnovaných problematice technického vzdělávání.

„Nabízejí se různé formy v podobě pořádání technických kroužků v základních nebo středních školách, firemní stipendia, umožnění praktického výcviku žáků středních škol přímo v závodech či burzy strojírenských firem," uvedla náměstkyně hejtmana Jana Pernicová. Do letošního ročníku Technohrátek se ze Svitavska zapojí Střední odborná škola a střední odborné učiliště v Poličce, svitavské učiliště a také Integrovaná střední škola v Moravské Třebové. Všechny tyto tři instituce reprezentovaly region už v minulém roce.

Termínová listina TECHNOhrátek 27. 1. ISŠT Vysoké Mýto
17. 2. SOU plynárenské Pardubice
9. 3. VOŠ a SŠ technická Č. Třebová
30. 3. SOŠ a SOU Polička
13. 4. SPŠ průmyslová škola Chrudim
27. 4. SOŠ a SOU Lanškroun
11. 5. SŠ zemědělská a Vyšší odborná škola Chrudim
25. 5. SOU opravárenské Králíky
14. 9. SPŠ stavební Pardubice
29. 9. SŠ automobilní Ústí nad Orlicí
12. 10. ISŠ Moravská Třebová
26. 10. PSŠ Letohrad
9. 11. SOŠ Svitavy
23. 11. SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk