Město se už podruhé snaží prodat ski areál v Čenkovicích. Někdejší navštěvované a vyhledávané středisko potřebuje jednak rekonstrukci a především nového majitele, který by dodal místu opět lesk a kvalitní služby, které by přilákaly desítky nadšených lyžařů.

„Předpokládáme, že termín 14. dubna je pro nás hraničním datem pro předkládání nabídky," uvedl Jaroslav Kytýr, svitavský zastupitel za ANO 2011 a zároveň šéf společnosti Sportes, která se postará o prodej parcel i movitého a nemovitého majetku náležejícímu ke skiareálu v Čenkovicích.

Rychlá nabídka

Záměr prodeje schválili na posledním zasedání 18. března zastupitelé. Od pondělí visí také na úřední desce města. Zájemci proto mají zhruba týdny na to, aby se rozhodli, zda předloží adekvátní nabídku, kterou poté musejí odklepnout také zastupitelé.

„V rámci lyžařského areálu Čenkovice se jedná o nemovitý a movitý majetek, zahrnující chatu Vigona (včetně její moderní přístavby), chatu Na vleku, lyžařský vlek Svitava, lyžařský vlek Vigona, technologie na umělé zasněžování pro sjezdovky Svitavská a Vigona," uvedla Jaroslava Lindušková, vedoucí majetkového oddělení na svitavském městském úřadu.
Mimo jiné k tomu náleží také technologie na úpravu sjezdových tratí, manipulační a dopravní technika pro horské prostředí.

Provoz chat

„Máme i takovou představu, že by město Svitavy mohlo provozovat pouze jednotlivé chaty, potažmo také Vigonu včetně přístavby," vysvětlil záměry Sportesu i města Jaroslav Kytýr.

Otázkou je, zda se podaří najít zájemce o areál. Město věří, že se v brzké době najdou lidé, či skupiny, které se pokusí získat všechen majetek určený nyní k prodeji. „Včera (úterý) jsem kontaktoval vytipované potencionálním zájemcům oznámení o záměru prodeje s výzvou k podání nabídky do určeného data 14. dubna," prohlásil Jaroslav Kytýr.

Jenže svitavská radnice už podobnou zkušenost z minulosti má, první pokus uskutečnila v roce 2013. Také se pokoušela zbavit čenkovického zimního střediska.

Tehdy však nepochodila a musela počkat až na další příležitost, která přichází až nyní. Navíc je tu ještě jeden zádrhel. Aby areál odpovídal moderním standardům a mohl nabízet kvalitní služby jako jiné areály podobného stylu, je do něj potřeba investovat desítky milionů.

„Je to jeden z důvodů, proč jsme přistoupili k prodeji. Hovoříme o investici v řádu sto dvaceti milionů korun, abychom se mohli srovnávat s přepravními podmínkami v konkurenčním areálu Červená Voda," uzavřel Jaroslav Kytýr.