Na sjezdovkách tam leží v průměru metr sněhu a jedou dva vleky. Pokud se naplní předpověď slunečného počasí, čeká lyžaře o víkendu krásné jarní lyžování. Vleky v Mísečkách pojedou do 1. května. Zítra se po pravidelné údržbě opět rozjede lanovka na Sněžku.

Na sjezdovkách mísečského areálu nyní denně lyžuje kolem 50 lidí. „Podmínky jsou výborné, sluníčko určitě přiláká další lyžaře. Dnes by proto mohla být návštěva až 200 lidí," odhadl vedoucí areálu Zdeněk Spilka. Běžkaři mají v Mísečkách, které leží v nadmořské výšce 1260 metrů, upravené tratě pro klasiku i bruslení. Mísečský areál má otevřeno denně od osmi do 14 hodin. Celodenní skipas pro dospělého je za 150 korun, děti a junioři platí 20 korun.

Lanovka na Sněžku zahájí provoz v sobotu, ale její horní úsek z Růžové hory na Sněžku se zastaví 13. května. Důvodem je zahájení prací na demontáži horní stanice v rámci stavby nové lanovky. Spodní úsek bude jezdit do 2. září 2012.

Pak se turisté na Sněžku dostanou už jen pěšky. Nová lanovka by se měla rozjet na jaře 2014.

Na hřebenech Krkonoš leží kolem 150 centimetrů sněhu a stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Na hřebenech včera vládlo příjemné polojasné počasí a teploty téměř 10 stupňů Celsia, dnes by měly vystoupat ještě výše.