Jste spokojení? Ptají se cestujících v Mýtě

Náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Jaromír Dušek bude o inovaci jízdních řádů jednat v pondělí se zástupci obcí. Vysoké Mýto se na schůzku připravuje, na své webové stránky umístilo anketu, která má zástupcům města posloužit jako podklad pro jednání. Lidé se v anketě vyjadřují, zda jim současné jízdní řády vyhovují, nebo by se raději vrátili k těm starým z roku 2011.
Z námi oslovených obcí by změny, ať už dílčí nebo zcela zásadní, uvítali všichni starostové. Pro Oucmanice znamenal prosinec roku 2011 obrat k horšímu. „Padlo to, co tady fungovalo padesát let, to znamená, že se děti bez dlouhého čekání dostaly do školy a obyvatelé – hlavně ti, co nemají vlastní dopravu nebo starší lidé – měli možnost se jednou za den dostat k lékaři nebo na poštu. Tuto možnost jim současný jízdní řád nedává. Nejsou splněny základní požadavky," říká Petr Marek, starosta Oucmanic. Doufá, že nový jízdní řád již bude respektovat požadavky obcí. „Nevím, jak dalece se nechají jízdní řády vrátit do roku 2011, tak jak bylo přislíbeno. Nové jízdní řády by se však měly stavět na tom, co bylo v roce 2011 funkční," upozorňuje Petr Marek.
S připomínkami občanů na špatné spojení se setkává i starosta Přívratu Jan Stránský. „Určitě vzneseme nějaké požadavky, záležet bude na tom, jak bude postavena koncepce radního pro dopravu a jak se budeme schopni přizpůsobit," podotkl. Přívrat bude minimálně požadovat změny v rozsahu spojení směrem na Ústí nad Orlicí, které bývalo lepší.
Návrat jízdních řádů do doby před „revolučními změnami" by uvítali i v Řetové. „Pro nás by byl návrat příznivější. I když spojů je relativně více, jsou nevhodně rozvržené," konstatovala starostka Hana Šafářová. Podobné smýšlení má i vedení obce Svatý Jiří. „U nás to není nijak katastrofické, že bychom se nedostali tam, kam potřebujeme, většině lidí tady v obci však vyhovoval ten stav předtím, hlavně kvůli dětem," uvedl zdejší starosta Miloslav Kubát.

Změny odmítají, 
lidé si prý už zvykli

Výraznější změny v jízdních řádech však vedení některých obcí odmítá, vrátit se k původnímu stavu by považovala za nešťastné např. starostka Rudoltic Lenka Bártlová.

Jaké máte zkušenosti vy?

Jak to vidíte vy? Cestujete bez problémů, nebo vám změněné jízdní řády zkomplikovaly život? Jste pro jejich návrat do stavu před prosincem roku 2011?
Napište nám své zkušenosti, rádi je zveřejníme!
Kontakt: orlicky@denik.cz

Diskutovat můžete i v diskuzi pod článkem.