Žampašští se neztratili

Pochybnosti o průběhu zimních her vyvrací hned v úvodu Michaela Kopecká, trenérka ze Sportovního klubu Radost Žampach: „Pořadatelé dělali, co bylo v jejich silách, alpské lyžování proběhlo na uměle zasněžené sjezdovce dle pravidel a pro klasické lyžaře byly připraveny náhradní disciplíny, například v podobě přespolního běhu".
O tom, že se žampašští sportovci neztratili ani v těchto improvizovaných disciplínách, svědčí výčet medailí, které ze závodů přivezli – tři zlaté, jedna bronzová, na pětičlennou výpravu vynikající výsledek.
„Vedle tradičního mimosportovního programu, kam patří například diskotéka nebo ohňostroj, jsme měli víc prostoru pro individuální program, a tak jsme vyrazili například na chatu Jelenka, což předpokládá alespoň půl dne volna a za normálních okolností by nám na to čas nezbyl," dodává Michaela Kopecká s úsměvem, čímž potvrzuje, že všechno špatné je pro něco dobré…

Človíčci přivezli medaile

„Naši sportovci SK Človíčci se her zúčastnili také, a to v lyžařských běžeckých disciplínách. Letošní ročník byl skoro bez sněhu, a tak se běžecké disciplíny konaly bez lyží. I přes nepřízeň sněhu se nám dařilo výborně," hodnotí účast vedoucí přímé péče Hana Zastoupilová.
Výsledky ústeckých sportovců:
Běh na 700m: Martin Mareš 1. místo, Marie  Bartošová  2. místo, Jarča  Čermáková 2. místo, Miloš Hamřík 4. místo
Běh na 400 m: Petr  Tejkl 2. místo, Naďa  Harapátová   5. místo
Dále Ústečtí získali bronzovou medaili ve štafetě 4x800 m, a to ve složení Bartošová, Čermáková, Hamřík, Mareš.
„Také jsme si vyzkoušeli biatlon, ale bez lyží. Tady se výborně vedlo Martinu Marešovi, na střelnici vše nastřílel bez trestného kolečka a umístil se na čtvrtém místě ve své kategorii. Martin Hamřík šel do tohoto závodu, sice měl dvě trestná kolečka, ale v konečném umístění byl na druhém místě ve své kategorii," přidává další výsledky Hana Zastoupilová.
Pro sportovce byl také připraven doprovodný program v tělocvičně a večerní diskotéky. Vydali se také na pěší túru do Spáleného Mlýna. A jak účastníci dodávají, celý týden  byl ve znamení sportu a dobré nálady. Sportovci a jejich trenérky prožili krásný týden na horách.
Letošních Zimních her speciálních olympiád se účastnilo přes dvě stě sportovců a trenérů z přibližně třiceti sportovních klubů. (gr, zas)