Určitě zajímavým tipem je  návštěva představení „Michal je pajdulák", při kterém se malí diváci setkají se svým oblíbeným hrdinou z televize a jeho   neuvěřitelnými a skvělými nápady. Jak vzkazuje Michal Nesvatba,  „tentokrát si budeme   spolu hrát a vyprávět o našem tělíčku – od hlavy až k patě a naopak. Nohy dáme na ramena, budeme si držet palce, aby nám nespadl kámen ze srdce, třeba rovnou na nohu!"
Celý pořad jsou děti v blízkém kontaktu s Michalem, hrají si s ním a předvádí se. Představení plné překvapení a legrace, malých a velkých loutek a kostýmů včetně dárků ze samolepicí pásky se uskuteční v neděli od 13.30 hodin v Roškotově divadle v Ústí a ve stejný den od 16.30 hodin v Kulturním centru v České Třebové.
S Orlickým deníkem a Pragokoncertem můžete hrát o desetkrát dvě vstupenky na Michala. Stačí, když formou „sms" zprávy zaslané na telefon 606 684 449 odpovíte co nejrychleji a správně na naše otázky: 1. Z jakého televizního pořadu děti Michala znají? 2. Jak se jmenuje Michalův tatínek a čím je známý? 3. Jak se jmenovala skupina mimů, v níž Michal před lety působil?  Připište i své jméno a adresu a také místo, kam chcete na představení jít. Lísky získá prvních deset správně odpovídajících. Jména vítězů zveřejníme v pátek.