Kdo ještě nepřezul automobil ze zimních pneumatik na letní, mohl o sobě v pátek prohlásit, že nic nezanedbal, ale dokonale předvídal. Sněhové vločky totiž v pátek ráno překvapily nejednoho řidiče a na několika místech v kraji pořádně zkomplikovaly dopravu.

Nestalo se tak ale v celém kraji. Zatímco na Svitavsku nebo Chrudimsku bylo doslova bílo, v Pardubicích a okolí sníh sice padal, ale jen do sedmé hodiny ráno, kdy se pomalu změnil ve studený déšť.

A zatímco v krajském městě dopravní problémy nenastaly, na Orlickoústecku a Svitavsku se zavíraly silnice a kolabovala doprava. Nejhůř z celého rána vypadala nehoda linkového autobusu u Skuhrova na Českotřebovsku, který se střetl s osobákem. Řidič auta zřejmě v mírné zatáčce nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a v protisměru zkřížil cestu autobusu, který následně narazil do stromu. Lehká zranění utrpěli šofér autobusu, řidič osobáku a jeden jeho spolujezdec. Všichni tři zranění byli transportováni do nemocnice. Cestující z autobusu vyvázli bez zranění.

Sníh na prahu května byl pro mnoho motoristů problém. Vyřešilo ho tání

Pardubický kraj - Zavřené nesjízdné silnice, nehody. Zima ještě asi neřekla své poslední slovo a v pátek ráno zmrazila dopravu kolem České Třebové nebo Svitav.

U Třebové se ráno střetl autobus s autem. Kopec ve Vendolí na Svitavsku se zase pod čerstvým sněhem ukázal nepřekonatelnou překážkou pro řadu nákladních vozidel, která jednoduše zůstala stát v kolonách. Situaci vyřešil dílem zásah silničářů, ale především tání, které kolem deváté hodiny dopravu nechalo opět rozjet.

Pod sněhem se ocitlo i Chrudimsko. Silnice byly sice s opatrností sjízdné, ale ne každý měl to štěstí.

Hospodyňky těšící se na čerstvou zeleninu nebo sazenice květin „ostrouhaly". Kvůli sněhu, kterého na Hlinecku napadlo hodně, se mnozí prodejci neodvážili časně ráno vyjet na tradiční selské trhy. Byli mezi nimi i ti, kteří už dávno vyměnili zimní pneumatiky za letní. „Hodně jich telefonovalo, že účast ruší. Jeden prodejce květin, který k nám jezdí pravidelně, zůstal stát u Trhové Kamenice v kopci. Auto s plně naloženým vozíkem ho nemělo šanci vyjet," řekl vedoucí Turistického informačního centra v Hlinsku Leoš Remeš. Nakonec do Hlinska dorazili jen čtyři odvážlivci, kteří se po zprávě o zrušení selských trhů vydali na cestu domů.