„Stále zasněžujeme, provoz zahájíme v neděli," informoval včera Orlický deník Jan Vych. Jak dodal, na sjezdovce v Dlouhoňovicích leží dvacet až třicet centimetrů sněhu. Zkušební provoz by měl proběhnout už v sobotu odpoledne. O víkendech bude otevřeno od 9 do 18, v týdnu od 15 do 20 hodin.
Další areály počítají se zahájením o příštím víkendu. „Zasněžujeme, provoz začne buď od poloviny týdne, nebo od příštího víkendu," uvedla Jindra Menclíková ze skiareálu v Přívratu a doporučila sledovat aktuální informace na webu.
Lyžaři se můžou v Přívratu těšit na rychlejší odbavení díky novému odbavovacímu systému. „Budeme mít nový odbavovací systém na čipové karty. Lyžaři už nebudou muset strkat jízdenku do turniketu, jen přiloží kartu. Budou u nás v prodeji a budeme je zde i dobíjet. Možné bude použít i jinou, například městskou, kartu od firmy Nessy," vysvětlila Jindra Menclíková. Protože se areál profiluje jako ideální cíl pro rodinné lyžování, připravil další novinku pro maminky s dětmi, a to přebalovací pult a jednu místnost pro nejmenší děti.

Nezdražují!

Provozovatelé areálů Gansberg v Cotkytli a Ovaz ve Výprachticích také předpokládají, že by se vleky mohly rozjet příští víkend, aktuální informace lyžaři najdou na jejich webových stránkách. Shodně také hlásí, že nezdražují. „Zdražovat se nebude, jsme rádi, když k nám lidi přijdou a vrací se," říká správce Gansbergu Jiří Beran.
Velký úspěch si letos připsal lyžařský areál firmy Ovaz Merta. Z průzkumu sítě Evropských spotřebitelských center (ESC), kterého se zúčastnilo 400 evropských lyžařských středisek, vyplynulo, že ceny skipasů v Česku jsou podle výsledků nejnižší v Evropě. České sjezdovky vyšly z průzkumu jako nejlevnější v kategorii od dvou do deseti kilometrů sjezdových tratí. Nejnižší cenu v této kategorii nabízí právě areál ve Výprachticích s denním skipasem za 175 pro dospělého a za 140 pro dětského lyžaře. Středisko disponuje vždy dokonale upravenou sjezdovku dlouhou 350 metrů s převýšením 70 metrů, která má umělé osvětlení. Na její vrchol lyžaře vyveze vlek s přepravní kapacitou 1100 osob za hodinu. V areálu je také „U rampa" pro snowboarding s nočním osvětlením. Adrenalinovou nabídku doplňuje bobová dráha s možností zapůjčení gumových člunů zdarma. Ve středisku je lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení a skiservis. Středisko nemá umělé zasněžování.

Kolotoč pro děti

Ski-Baier Sport areál v Českých Petrovičích stanovil zahájení provozu na sobotu 15. prosince v 9 hodin.
„Předpověď je dobrá, celý týden má mrznout, budeme se věnovat zasněžování, abychom udělali pořádný podklad," potvrdil Miroslav Baier. Jak dodal, i letos středisko nabídne nějakou novinku, děti se mohou těšit na ski kolotoč. (miš, zr)