Vedení města připravilo projekt a nyní žádá Ministerstvo školství o dotaci na rekonstrukci ledové plochy, chladících rozvodů pod ní a mantinelů po jejím obvodu. Projektant vyčíslil cenu na 13,7 milionů s tím, že by ministerské peníze mohly pokrýt až 60% této částky.

Na konci listopadu by mělo být známo, zda město finance získá. Pokud ano, do ledové plochy se poprvé kopne po skončení aktuální sezony na jaře roku 2018.

Podle slov ředitele Městských sportovišť Skuteč Tomáše Kopeckého se kluziště zmenší na každé straně o jeden metr na rozměr 58x28 metrů. „Pro hokej to dokonce bude lepší - hokejisté se méně najezdí, hra bude dravější, živější a pro diváky atraktivnější,“ slibuje si Tomáš Kopecký. Zmenšením ledové plochy se ale hlavně sníží provozní náklady.

CHTĚJÍ I STROJOVNU
„Když začínáme, tak než se celá hala vychladí na pět stupňů, náklady jsou vyšší, ale průměrně za elektřinu zaplatíme tak 200 000 za měsíc. Za půl roku to dělá víc než milion,“ poznamenává ředitel Kopecký.

Úklid se na stadionu dokončuje, zároveň se také začíná mrazit. V sobotu 30. září už se na ledě bude hrát první hokej a pro veřejnost se skutečský stadion otevře o týden později. „Když nebude dvacet stupňů nad nulou, tak nám stačí týden, abychom udělali slušný led,“ dodává ředitel.

S náklady na provoz by měla pomoci také přestavba strojovny, která by měla být bezpečnější, ekonomičtější a měla by využívat méně čpavku. Aktuálně strojovna ze 70. let používá v rozvodech 800 kilogramů čpavku. Cena není známa, projekt na její zhotovené se ještě dodělává s tím, že by město požádalo o dotaci během listopadu.