V provozu bude vlek v Peci pod Sněžkou, v Horních Mísečkách či na Horní Malé Úpě. „V tuto chvíli je v provozu ve zkrácené podobě sjezdovka Anděl na Černé hoře a svah Sport 2, v sobotu se k těmto sjezdovkám přidá Javor 2 v Peci pod Sněžkou v celkové délce 1200 metrů," řekla Zina Plchová ze SkiResortu Černá hora – Pec. Dospělí lyžaři zaplatí za celodenní lyžování 300 korun.

Na Horních Mísečkách by se měl rozjet vlek M, lyžovat se bude na sjezdovce Cvičná louka. Dospělý zaplatí za celodenní lyžování 320 korun, parkování na Horních Mísečkách je zdarma. Od soboty bude v provozu také vlek na Pomezkách, kde se vlekařům podařilo technickým sněhem pokrýt zhruba 400 metrů sjezdovky. Celodenní skipasy budou stát 200 korun.

V Dolní Moravě se podle jednatele společnosti Sněžník Martina Palána začne lyžovat 13. prosince.  „Začali jsme zasněžovat už minulý týden, teď jsme kvůli počasí museli na chvíli přestat, ale má se zase ochladit. Na příští sobotu bude vše připraveno," uvedl Palán.

V Dolní Moravě zatím budou fungovat obě lanovky se sjezdovkami U Slona a Slamník a sjezdovka Kamila s vlekem. Postupně se budou zasněžovat i další tratě. Vloni se ve středisku začalo lyžovat  o týden dříve.

Sněhová děla pracují i ve Skiparku Červená Voda na červenovodské i čenkovické straně Bukové hory. „Pokud to počasí dovolí, otevřeme příští sobotu," řekl ředitel Skiparku Radek Procházka. Lyžaři by měli mít k dispozici jednu ze dvou hlavních sjezdovek v Červené Vodě s dětským parkem a Třebovskou sjezdovku v Čenkovicích.

A jaké bude počasí? V sobotu a v neděli by mohlo místy pršet, ve vyšších polohách sněžit.