Přes varování meteorologů, kteří ke konci týdne upozorňovali na silný vítr, intenzivní sněžení a možnost tvorby ledovky, se provoz na silnicích na Svitavsku obešel bez větších dopravních komplikací.

Na „pětatřicítce“ na výjezdu z Litomyšle na Svitavy ve čtvrtek vítr smetl přívěs kamionu do pole. U nehody zasahovali hasiči, kteří pomocí navijáku a jeřábu vrátili prázdný přívěs zpátky na silnici. Další kamion, který zapadl do sněhové závěje, vyprošťovali hasiči v Pomezí u Poličky a v Radiměři vytahovali osobní auto, které sjelo do potoka. Podle mluvčího svitavské policie Ondřeje Zemana byly místy potíže se sjízdností.

Silný vítr rovněž vyvracel a lámal stromy. Ve čtvrtek čtvrt hodiny po jedenácté večer vyjížděli hasiči ze stanice v Moravské Třebové ke stromu spadlému přes komunikaci v Gruně.

V souvislosti se silným větrem zasahovali profesionální hasiči ve čtvrtek a v noci na pátek zhruba na patnácti místech Pardubického kraje.

Okresem se prohnal vítr
Sněžení a silný vítr se ve čtvrtek přehnaly rovněž přes Svitavsko, větší komplikace ale nezpůsobily. Na „pětařicítce“ za Litomyšlí se převrátil prázdný přívěs kamionu, v Radiměři sjel řidič osobního auta do potoka.