Během moderované diskuse, kterou již potřetí připravilo vydavatelství Vltava Labe Media, jeho eventové oddělení Deník s Vámi, Pardubický deník a regionální partneři, se bude hovořit o zásadních tématech, která se dotýkají každého obyvatele kraje  – dopravě a zdravotnictví.

Pozvání přijali kromě hejtmana Martina Netolického také ředitel ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec a generální ředitel a. s. Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. Akce je pro zvané hosty.

Online reportáž

Diskuze s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým

13.12. 11:41

Diskuze byla ukončena ve tři čtvrtě na dvanáct, končí i naše on-line reportáž. Děkujeme za pozornost.

13.12. 11:40

V budově krajského úřadu v Pardubicích se koná Setkání s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým.

13.12. 11:36

Senátorka Horská připomněla, že kromě sestřiček z Ukrajiny jsou ve hře i sestřičky z Filipíny. Tomáš Gottvald: Víme o tom, ale není to úplně to, čím se momentálně zabýváme.

13.12. 11:21

Dotaz od čtenářů Deníků: Proč v době ekonomické expanze nechává Pardubický kraj objem dopravy na stejné úrovni?

Hejtman Martin Netolický: "Domnívám se, že objem dopravy je dostatečný. Doprava je zajištěna plně. To, že zájem o hromadnou dopravu stagnuje, neznamená, že se bude navyšovat. Většinou se jedná o víkendovou dopravu. Cena za kilometr jízdy autobusu je 34 korun a bude se zvyšovat. Rozsah je, i podle reakcí starostů, dostatečný, diskutovat je možné o časových posunech konkrétních spojů. Neumíme si ale představit, že bychom zvyšovali objem objednaných kilometrů."

Martin Netolický rovněž nesouhlasí se "slovenským modelem" plně hrazeného jízdného pro děti a seniory nad 65 let. V Pardubicích to chápe jako podporu hromadné dopravy a ulevení ucpaným Pardubicím. 

"Určitě nebudeme výrazně škrtat, maximálně ty neyvužívané, ale rovněž nebudeme spoje ani rozšiřovat." 

Celá on-line reportáž ZDE