„Až dosud docházeli sportovci na toalety na nedalekou tribunu stadionu, která se nachází za veřejnou komunikací. Při špatném počasí a z hlediska bezpečnosti nešlo o ideální řešení,“ vysvětluje tisková mluvčí města Lucie Macášková.

Problémy, především v zimních měsících, byly i s převlékáním. Školáci se museli převlékat buďto přímo v hale nebo docházet na tribunu stadionu. Radnice proto nechala už v průběhu stavby sportovní haly zpracovat projekt na dostavbu šaten a sociálního zázemí.

Výstavba zázemí byla realizována z rozpočtu města. Městu se na spolufinancování podařilo získat sedmdesáti procentní dotaci z ministerstva financí z programu na podporu rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálních škol. Celkové náklady na vybudování zázemí dosáhly 6,8 milionů korun.

Město investovalo dva miliony, zbytek šel z dotace. Sportovní hala Šapitó vznikla jako originální řešení nejen tvarem ale i použitými technologiemi. Realizace si vyžádala 34 milionů, přičemž 28 milionů město uhradilo z dotace ministerstva financí. Radnice chce halu přihlásit do soutěže Stavba roku.