„Mise v Africe je z mého pohledu neuvěřitelnou zkušeností. Vůbec nejde srovnávat mise v Afghánistánu a tady. Je tu naprosto jiné, přátelštější prostředí. Spolupráce s většinou evropských národů je naprosto bezproblémová. Tady v Koulikoru je celkem 23 evropských národů, hlavním jazykem je angličtina, naprostou většinu času tedy mluvíme anglicky a snažíme se i francouzsky. Afrika je pro nás české vojáky ještě pořád velká neznámá.  Neocenitelnou zkušeností je také možnost porovnání s téměř všemi evropskými armádami. Nebojím se napsat, že naše armáda, česká armáda, je na tom velmi dobře," prozradil Kopecký.

Dodal, že místní vojáci jsou úzce spjati s přírodou a vědí, kde hrozí nebezpečí, protože mají místní krajinu načtenou. Jejich oko včas odhalí hada nebo vosí hnízdo.

Vědí, kudy projít, kam si sednout, kam si lehnout. Znalost místní krajiny jim také pomáhá v léčbě, ke které využívají listy keřů k zastavení krvácení a průjmů, kořeny rostlin k odpuzování komárů nebo třeba větvičky malého stromu Salvadora perská, které se používají k čištění zubů a které obsahují látky, jejichž účinky byly potvrzeny i Světovou zdravotnickou organizací.