"Letos jsme pro Vás připravili 9 běhů, kterých se můžete zúčastnit a pomoci nám tak rozběhnout pěstounství v Pardubickém kraji s každým uběhnutým kilometrem! Propozice, registrace, výsledkové listiny a další informace o jednotlivých bězích najdete na: www.rozbehnemepestounstvi.blogspot.com. Kompletní program Týdne (pro) pěstounství sledujte na: www.krajprorodinu.cz," zvou organizátoři. 

Akce  se bude konat v sobotu dne 18. 9. 2021 od 10.00 hod. do 13.00 hod. v parku Střelnice v Chrudimi v rámci Týdne (pro) pěstounství. Přihlášení bude možné do čtvrtka 16. 9. 2021 na emailovou adresu: eva.pokorna@chrudim-city.cz. Případné dotazy Vám zodpoví na tel. čísle 469 657 588. Bude veden seznam týmů a jejich členů, každý aktivní zúčastněný bude odměněn drobností z tomboly.

"V pěstounství je důležitá širší spolupráce, proto jsme se rozhodli, že nezrealizujeme běh jednotlivců, ale týmů. Přicházíme s možností účastnit se nenáročného štafetového běhu (nebo chůze, není důležité vyhrát, ale zapojit se). Týmy by měly být čtyřčlenné, mohou být jakkoliv smíšené (pracovní, rodinné, přátelské, dětské aj.). Protože v pěstounství jde především o dítě, symbolický štafetový kolík může být cokoliv, co symbolizuje dětský svět. Na místě bude dostatek 'plyšových kolíků' (plyšových hraček). Způsob rozlišení či sladění členů v týmu, stejně tak jako volbu vlastního kolíku, ponecháme na Vaší nápaditosti," uvedla vedoucí odboru sociálních věcí chrudimské radnice Radka Pochobradská.

Na místě bude informační stánek pro zájemce o pěstounskou péči a Vaše případné dotazy zodpovědí pracovníci z oblasti náhradní rodinné péče. Bude tu zajištěn doprovodný program pro děti. "Srdečně zveme všechny, nejenom běžce a těšíme se na společně strávený čas a možné odstartování Vašeho zájmu o pěstounství," dodala Pochobradská.

Jak podotkla, děti potřebují hodně lásky, pozornosti, potřebují pocit bezpečí, mít své „doma“. Pro většinu dětí je toto samozřejmostí. Některé však toto štěstí nemají. Není nikdo, kdo by se o ně postaral, měl je rád. Proto hledáme stále náhradní rodiče – pěstouny. Dávají opuštěným dětem domov. Díky tomu mohou zažít vztahy, které jsou základem jejich zdravého vývoje. Vztahy mezi rodiči, sourozenci, prarodiči. Pěstouni doprovází dítě na jeho cestě k dospělosti, předávají mu své zkušenosti, nabízí mu místo u stolu i ve svém srdci.

"Pěstounství je otevřené komukoli, kdo cítí dostatek sil i zkušeností pro toto poslání. Akce, kterou pořádáme, má za úkol rozšířit povědomí o pěstounství mezi lidi," uzavírají pořadatelé pozvánku na sobotní akci ve Střeláku.