Podle orientačních výpočtů by měla pozoruhodná souprava projet zhruba ve 12.15 Svitavami, ve 12.45 Českou Třebovou, ve 13 hodin Ústím nad Orlicí a pokračovat dál na Prahu. Především milovníkům železnice – fotografům se tak nabízí jedinečná možnost pořídit si snímky vlaku, který se v našich končinách vyskytuje opravdu jen vzácně. (re)

Při „květinovém dni" vybrali přes 38 tisíc

Orlickoústecko –  Celkem 38 815 korun získal oblastní spolek Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí při „květinovém dni" – Českém dni  proti rakovině, kterou pořádal v Ústí, Jablonném, Letohradě, Žamberku a v Dolní Čermné. Lidé mohli do sbírky přispět tím, že si koupili květinku měsíčku lékařského. Nejvíce,  celkem 781 kusů, se jich prodalo v Ústí nad Orlicí. Celá částka byla odeslána na konto Ligy proti rakovině.  (red)

Ohňostroj bude odpálen z jiného místa

Ústí n. O. – Součástí městských slavností Město v pohybu, kterými bude žít Ústí od 4. do 9. června, bude i letos ohňostroj. V současné době se řeší, z jakého místa bude odpálen. Už se nepočítá s domem č. 7 na Mírovém náměstí, protože zde loni kvůli ohňostroji došlo k zahoření a poškození střešní krytiny. (daf)