„Podle harmonogramu by měla rekonstrukce probíhat 6 měsíců, pokud se nepřijde na něco, co by ji mohlo zpozdit. Takže já, moji kolegové, ale i všichni pracovníci budeme v náhradních prostorách půl roku,“ přiblížil tajemník Michal Zitko.

Právě tajemník úřadu i jeho kancelář sídlí od pondělí v prvním patře budovy magistrátu ve Štrossově ulici. „Stěhování zabralo asi dva dny. Museli jsme vyklidit skříně, udělat si pořádek v šanonech a papírech a všechno to přestěhovat do těch nových prostor,“ popsal Michal Zitko.

V prosinci se z jižního křídla radnice postupně odstěhují i pracovníci odboru školství, kultury a sportu, který bude přechodně sídlit nad Informačním centrem na náměstí Republiky 1. Primátor města, jeho náměstci i vedoucí kanceláře primátora budou nově sídlit ve dvou bytech na třídě Míru. Telefonní kontakty na všechna pracoviště zůstávají nezměněny.

Po dobu rekonstrukce bude uzavřen hlavní vchod do budovy magistrátu. Návštěvníci by proto před zamýšlenou návštěvou měli kontaktovat pracovníky, které chtějí navštívit, a informovat se o místě jejich působení.

Rekonstrukce radnice na Pernštýnském náměstí přijde s daní na více než 66 milionů korun a bude rozdělena na čtyři etapy. První začne v lednu v jižním křídle budovy a potrvá zhruba půl roku. Následovat budou opravy zbývajících částí radnice. Historickou budovu čeká nejen kompletní kontrola a sanace dřevěných stropů a s tím související rekonstrukce podlah, ale také výměna oken, zastaralé elektroinstalace, rekonstrukce sociálních zařízení a podobně. Vzhledem k rozsahu prací bude nezbytný i zásah restaurátorů. (als)