Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo stavební povolení na stavebně nejnáročnější část prvního připravovaného sedmadvacetikilometrového úseku dálnice D35, a to z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Jde o více než kilometr dlouhou estakádu od třípatrové křižovatky u Opatovic přes Labe a jeho záplavové území. Po měsíci projednávání proti žádosti nikdo nevznesl námitky.

Most sám o sobě bude tak náročnou stavbou, že silničáři u něj požádali o samostatné povolení, aby mohli co nejdřív stavět. Některé další úseky D35 totiž zatím blokují nevyřešená dědická řízení u pozemků.

Podobný postup proto ŘSD zvolilo i u dalšího náročného přemostění – viaduktu přes hlavní železniční koridor z Prahy do Ostravy u Uherska. U něj však zatím na stavební povolení čeká. Času je však dost, stejně jako estakáda přes Labe se totiž začne stavět nejdříve v říjnu. Zatím není vybraná stavební firma a D35 teprve postupně obsazují archeologové kvůli výzkumu.

První úsek D35 z Opatovic do Ostrova před Vysokým Mýtem by se sice měl začít stavět již na podzim, další kolem Litomyšle a Svitav do Mohelnice ale nejdříve za tři roky. Stále totiž panují spory o trasu dálnice.