František Bečka, 62 let, umělecký kovář, Ústí nad Orlicí:
Můj hlas v mimořádných volbách spadl doprava. Pokud mohu být ještě mírně konkrétnější, volím takové osobnosti, které jsou dobře zajištěné a nemají tedy potřebu vstupovat do politiky kvůli vlastnímu prospěchu. Takové pak opravdu slouží lidem.

Dominik Barták, 21 let, student, Pardubice:
Volil jsem levici. Nenechal jsem se zlákat k volbě nových stran s programem ve stylu My ne, to oni, které jsou prostředkem k naplnění mocenských nebo podnikatelských ambicí jednotlivců. Ostatně, v minulých volbách jsme něco podobného již zažili.

Ondřej Činátl, 27 let, IT specialista, Valdice:
Podle mě je dělení stran na pravici, střed a levici zastaralé a úplně nevystihuje realitu. Volím proto stranu, která má velký potenciál a snahu pustit se do pozitivních změn. Volby pro mě znamenají možnost dokázat, že mi dění v Česku není lhostejné.

Václava Křížová, 79 let, důchodkyně, Náchod:
Můj volební hlas spadl doleva. Pravici totiž už nevěřím, za necelá dvě poslední volební období nic kloudného neukázala. Zatím proto věřím, že levice bude vládnout lépe, ale tak jako vždy ukáže až čas, jestli se nám v této zemi bude dařit lépe.

Lukáš Kaplan, 18 let, student, Rychnov nad Kněžnou:
Zda můj hlas něco změní, vůbec netuším. K volbám jdu poprvé a ještě ani nejsem rozhodnutý, komu hlas vůbec dám. Bude to rozhodnutí na poslední chvíli. Chci si to vyzkoušet a také rodiče chtějí, abych šel volit, takže v podstatě musím jít.