Pavla Vondrušková, která se zabývá zdravým životním stylem více než 15 let, doporučuje některé postupy, které už používaly naše babičky. K lidové medicíně ji přivedly vlastní zdravotní problémy a o své zkušenosti se chce podělit s ostatními.

Někteří nemocní se nechtějí spoléhat pouze na rady lékařů, ale věří i alternativní medicíně a chtějí využít přírodních léčivých prostředků. Majitelka krámku pod poštou například doporučuje horečky snižovat postupně, z těla odcházejí škodlivé látky a rychlým sražením teploty trpí srdce. Nemocným můžeme například namočit prostěradlo či ručník do jablečného octa, zejména se soustředíme na konce rukou a nohou.

Z přírodních receptů je na veškeré záněty vhodný také tvaroh, který přikládáme na postižené místo, například na krk při zánětu mandlí. Bolest dokáže vytáhnout i nastrouhaná brambora, horečku zmírní lipový čaj s medem a pocení. Jeden z prostředků přírodní medicíny je i solný nahřívací polštářek plněný Himálajskou solí, který je v prodejně k dostání. Sůl má blahodárné účinky, prokrvuje tkáně, vytahuje škodlivé látky, a tím přispívá ke zmírňování a tišení bolestivých míst.

Doporučuje se při revmatickém onemocnění a prochladnutí kloubů, zablokované páteři, ztuhlých zádech, potížích s plotýnkami, ztuhlém svalstvu, nachlazených průduškách, močového měchýře nebo ledvin. Největším zadostiučiněním pro Pavlu Vondruškovou je, když se lidem uleví a zastaví se v krámku poděkovat za pomoc. To je smyslem její práce.