U nás poprvé 
a na dvou místech

Zatímco v některých regionech má již společné zpívání koled zavedenou tradici, na Orlickoústecku se letos bude zpívat poprvé. A to na dvou místech: v Lanškrouně na farní zahradě místního děkanství, v jehož areálu je i příjemná restaurace U Pastýře, a také v Českých Heřmanicích, Vesnici roku 2012 Pardubického kraje, kde se lidé sejdou ke společnému zpívání na návsi u rozsvíceného vánočního stromu. Na poslední chvíli se ke společnému zpívání rozhodly připojit také obce Lukavice a Mladkov.

Zpívání bude předcházet koncert

V Lanškrouně se redakce Orlického deníku domluvila s farářem Zbigniewem Czendlikem a pořadateli Adventního a vánočního Lanškrouna 2012. Zbigniewa Czendlika myšlenka společného zpívání koled zaujala. Jak se svěřil, nápad se mu opravu moc líbí. Podle jeho názoru je mezi lidmi velmi důležitá pospolitost a k ní přispívají právě takové neformální akce, jako je i projekt Česko zpívá koledy. Slíbil také, že účastníky zpívání přivítá a nabídne jim vánoční punč. „Zpěvem vás sice asi nezahřeji, pokusím se vás tedy zahřát vánočním punčem a také laskavým slovem," vzkazuje všem, kdo se rozhodnou přijít.
Restaurace U Pastýře dnes návštěvníkům nabídne také vepřové hody. Navíc se uskuteční před společným zpíváním koled hodinový adventní koncert ústecké kapely PPS.

Sejdou se 
u stromku na návsi

Projekt Česko zpívá koledy natolik oslovil Ivu Kučerovou z Českých Heřmanic, vystudovanou aranžérku květin na mateřské dovolené, že se rozhodla zorganizovat společné zpívání také ve vsi, v níž žije teprve dva roky.
„Vaše akce mě velice nadchla. Viděla jsem reklamu v televizi, a tak jsem vytvořila plakátky a rozvěsila je po vesnici. Doufám, že se sejdeme v hojném počtu, užijeme si to a určitě vám zašleme fotky. Budeme zpívat u rozsvíceného vánočního stromečku na návsi v Českých Heřmanicích. Děkuji za skvělý nápad," napsala do redakce Orlického deníku. Její bezesporu obdivuhodná iniciativa nás samozřejmě velmi těší.

Přidejte se k nám, lidé dobré vůle

Ze společného zpívání přinesou regionální Deníky samozřejmě bohaté zpravodajství, které se objeví také na jejich internetových stránkách. Redakci Orlického deníku můžete poslat i své fotografie, případně napsat o svých dojmech. Vše rádi zveřejníme.
Takže přijďte i se zpěvníčky, které dnes v regionálních Denících vyšly. A přidejte se ke všem lidem dobré vůle, pro které není lidská pospolitost pouze prázdným slovem. Těšíme se na vás!