Svitavko - Festival Biskupické kaléšek

Biskupice - První říjnová sobota je tady vždy vyhrazena festivalu slivovice Biskupické kaléšek. Ten letošní, už patnáctý ročník bude zahájen v sobotu o půl jedenácté. Připraven je bohatý program. K Biskupickému kaléšku patří soutěž o nejlepší pálenku. Biskupické kaléšek je ale nejen košt slivovice a dobré jídlo, ale také staré bicykly. Těšit se můžete na elegantní jízdu velocipedistů a závod o nejpomalejší jízdu na krátké trati.

Litomyšl - Nevšední oslavy Světového dne architektury ArchiMyšl se konají od pátku do neděle v Litomyšli. Program bude zahájen vernisáží výstavy Burian/Křivinka Architekti v domě U Rytířů. V sobotu jsou všichni například zváni na pivo s architekty do sloupového sálu. Hlavním tématem besedy bude revitalizace zámeckého návrší. Sobotní večer bude patřit výborné jazzové muzice. Od 19.30 hodin se jantarová komnata v zámecké jízdárně historicky poprvé rozezní hudbou.

Svitavy - Děti i dospělí jsou v sobotu od deseti hodin zváni do areálu základní kynologické organizace Svitavy Lačnov na akci Lačnovský psík. K vidění budou ukázky poslušnosti, obrany. Uvidíte i tanec se psy, dog frisbee Freestyle, flyball a další.

Orlickoústecko - Závodit budou traktory domácí výroby

Sopotnice - Na prostranství farské zahrady se uskuteční v sobotu III. Sopotnická traktoriáda. Zaregistrovat svůj stroj mohou majitelé traktorů domácí výroby a půdních fréz v době od 8 do 10 hodin, v 10.15 hodin stroje vyjedou na start a o čtvrt hodiny později bude závod odstartován. Připraveno je několik disciplín jízda zručnosti, terénní polygon. Diváci budou v anketě rovněž hlasovat o tom, který stroj je nejhezčí.

Česká Třebová-  V městském parku Javorka se v sobotu od 14 hodin půjde druhý ročník procházky Javorkovou stezkou. Akce se koná při příležitosti světového Dne zvířat. Procházka, která se za deště neuskuteční, je vhodná pro rodiče s dětmi již od 2 let.

Ústí nad Orlicí - V kostele Nanebevzetí Panny Marie se v sobotu od 13 hodin uskuteční 18. ročník Festivalu duchovní hudby sv. Cecílie. Vystupovat budou chrámové sbory a varhaníci. Festivalu se mají zúčastnit sbory z Nového Bydžova, Prahy-Emauz, Poděbrad, Třebíče a Ústí nad Orlicí, dále varhaníci Kateřina Filková, Alžběta Kubátová, Václav Stoklasa a Ondřej Vávra. V 16 hodin zazní Missa brevis, účinkovat bude Schola Salaš Hradec Králové a Komorní orchestr, který řídí Lenka Barvínková. V 17 hodin začne slavnostní mše svatá celebrovaná biskupem Josefem Kajnekem a děkanem Vladislavem Brokešem ke cti svatých Cyrila a Metoděje. Zazní Staroslověnská mše.

Chrudimsko - Pochod generací aneb Společně to dokážeme

Chrudim - V sobotu můžete vyrazit na Pochod generací aneb Společně to dokážeme. Sraz je od 9 do 10 hodin v areálu před krytým plaveckým bazénem, kde bude bezplatné měření krevního tlaku, cholesterolu a glykémie. Proběhne i soutěž o nejmladšího a nejstaršího účastníka pochodu a nejpočetnější generační rodinu. Cílovou stanicí je výletní restaurace Škrovád.

Pardubicko - Richard Müller zazpívá v divadle

Pardubice - Zpěvák Richard Müller a skupina Fragile. vystoupí v neděli od 18 hodin ve Východočeském divadle Pardubice.

Pardubice - Knihu s názvem Konec prokrastinace přijede v sobotu od deseti hodin představit do knihkupectví Papyrus její autor Petr Ludwig . Po autogramiádě následuje přednáška autora první ryze české knihy o prokrastinaci.

Královéhradecko - Hromadná doprava slaví výročí

Hradec Králové - Dopravní podnik města pořádá v sobotu od 9 do 14 hodin při příležitosti 85. výročí založení městské hromadné dopravy den otevřených dveří. Akce se koná v prostorách areálu v Pouchovské ulici a terminálu hromadné dopravy.

Boharyně - Čtvrtý ročník Hubertovy jízdy pořádá v sobotu Jezdecký klub Boharyně. Start je v deset dopoledne na poli mezi Boharyní a Homylí.

Rychnovsko - Zahrada východních Čech

Rychnov nad Kněžnou - Na své si o víkendu přijdou milovnici hub a houbaření. Od soboty až do pondělí se totiž bude v Domě Českého svazu chovatelů u pivovaru konat výstava. K vidění budou houby jedlé, nejedlé i jedovaté „in natura". Po celou dobu výstavy bude k dispozici mykologická poradna.

Častolovice - Tradiční zahrádkářská výstava s názvem Zahrada východních Čech se tady uskuteční od pátku do neděle, a to již po patnácté. Výstava patří k největším a nejuznávanějším akcím na východě Čech. Letos organizátoři připravili řadu novinek. Tou největší je rozšíření výstavní a prodejní plochy. K vidění bude také kolekce rostlých chryzantém z Hlinska, begonií z Pardubic, jiřin od šesti velkopěstitelů z celých východních Čech a nebudou chybět ani květiny z Holandska. Poprvé budou vystaveny gladioly, lilie a orchideje. Nosným prvkem však bude ovoce a zelenina.

Jičínsko - Slavnosti malináčů

Holovousy - Ochutnat pravé holovouské malináče i další místní speciality budou mít možnost návštěvníci sobotního jarmarku. V rámci 11. ročníku sousedského setkání Slavnosti holovouských malináčů bude tradičně probíhat také soutěž o nejlahodnější malináč a nejchutnější jablečný moučník. Akce bude v druhé nejkrásnější vesnici roku 2013 zahájena v sobotu ve 13 hodin.

Náchodsko - Než vypustíme vodu z chladičů

Josefov - Než vypustíme vodu z chladičů je název každoroční akce k ukončení sezony majitelů historických vozidel v hradeckém kraji. Uskuteční se v sobotu od 11.00 hodin v areálu Ravelinu no. XIV.

Ratibořice - Správa státního zámku v Ratibořicích zve na akci Podzim v Ratibořicích, která se koná v sobotu a v neděli vždy od 10 do 16 hodin.

Trutnovsko - Zapomenuté osudy židovské komunity

Trutnov - Výstava o životě židovské minority na Trutnovsku začíná v pátek v Muzeu Podkrkonoší. Mapuje období od 16. do 20. století. Expozice nabídne předměty spjaté s židovskou historií, připomene i koncentrační tábory či pochody smrti v roce 1945.

Vrchlabí - Příznivci rybolovu mají v sobotu dostaveníčko u rybníka Letiště. Od 8.30 hodin tu začíná 9. ročník feederových závodů. Bodují se kapr, amur, lín, cejn, candát.