Svitavsko - Nabitý program u svitavské Rosničky

Svitavy - Druhý ročník úspěšného festivalu u svitavského rybníka festival Rosnička odstartuje v pátek ve 14 hodin a skončí až v dopoledních hodinách v neděli. Těšit se můžete na populární kapelu Midi Lidi, dívčí duo Čoko Voko, špičkové české DJe, netradiční hudební projekty i místní kapely. Pro návštěvníky bude připraveno pět barů, pestrá škála stánků s jídlem i stánky s upomínkovými předměty.

Chornice – Všechny příznivce punkové hudby potěší sobotní festival v Chornicích Sraz hyen vol. 7. Vystoupí mimo jiné kapely Inseminační stanice z Brna, Easing daze ze Šumperka, Werglův pjos z Moravské Třebové nebo poličský Fellow.

Litomyšl – Chcete v létě zažít něco zcela netradičního? Udělejte si vlastní sgrafito, jak je dělali renesanční mistři na litomyšlském zámku v 16. století  a odneste si  je domů. Akce je ojedinělá  v rámci celé České republiky.  Kurz zvládne každý a je určen pro dospělé i pro děti  přibližně od deseti let.  Hlavní součástí kurzu bude tvorba sgrafita původními postupy. Každý účastník si udělá vlastní sgrafito na speciální orámované desce. Motivem může být jednoduché psaníčkové sgrafito dle připravených šablon nebo složitější motiv  na základě vlastní volby. Akce se koná v zámku v Litomyšli v neděli v 10 a ve 14 hodin.

Orlickoústecko - Špičková akrobacie na Airshow

Žamberk - V neděli ve 14 hodin odstartuje již čtvrtá Airshow pořádaná místním aeroklubem. Nad Žamberkem bude k vidění špičková akrobacie. Vzdušný balet kluzáku předvede reprezentant ČR Jan Rolínek. Vrcholem celého dne bude ukázka akrobacie speciálu Suchoj Su-31. Připravena bude také ukázka dvou a čtyřmístných vrtulníků Robinson. Dorazit by měl i letoun Phoenix na elektrický pohon.

Chrudimsko - Květiny známé i ty, na něž se zapomnělo

Slatiňany - Výstava Zámecké květy, která potrvá do 31. srpna, představí rostliny tradičně pěstované v zámeckých interiérech, sklenících a zimních zahradách. Kromě nich však i takové, na které se časem neprávem zapomnělo. Jako zajímavost jsou vystaveny i velmi podivné druhy, které jsou u nás vázány spíše na specializované botanické sbírky.

Pardubicko - Největší pokerový festival v AFI Paláci

Pardubice - Největší pokerový festival ve střední Evropě odstartuje v pátek 27. července v pardubickém AFI Paláci. Devítidenní Poker Festival Pardubice 2012 je součástí Mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open 2012. Celkem se uskuteční 22 pokerových turnajů, největším lákadlem bude především hlavní turnaj Main Event, ve kterém si hráči rozdělí dva miliony korun.

Kunětická hora - Milovníci poprockové hudby si přijdou na své v pátek a v sobotu na putovním festivalu Hrady CZ, který se tentokrát zastaví na Kunětické hoře. V pátek od devatenácti hodin se představí kapely Mother's Angels, UDG a Chinaski, v sobotu, kdy program začíná už v 11.30 hodin, mimo jiné vystoupí Monkey Business, Mig 21, Mandrage, Tomáš Klus, Visací zámek, David Koller, Xindl X či Nightwork.

Horní Jelení - Český hudební tábor mládeže, který se koná v Rekreačním zařízení Radost v Horním Jelení a je určen pro účastníky od 8 do 19 let, zve na své koncerty. Zítra se od 17 hodin v kostele Nejsvětější Trojice uskuteční koncert učitelů a jejich studentů. Na jejich vystoupení navazuje v 19.30 hodin Koncert pro radost přímo v prostorách hudebního tábora.

Královéhradecko - Nebe plné horkovzdušných balonů

Hradec Králové - Horkovzdušné balony se vznesou tento víkend nad krajským městem. Balonové dny začínají na louce u hradecké univerzity v sobotu a pokračují až do neděle. Balony vzlétají už brzo ráno, ale diváci se nemusejí bát, protože za pár hodin se vrátí a oni si je budou moci prohlédnout. Přes den si mohou do koše balonu i nastoupit a trochu si na laně zalétat. V sobotu o půl sedmé večer startuje závod O putovní pohár města, následuje koncert kapely a úchvatná hořáková show. V neděli ráno balony také vzlétnou, ale v deset dopoledne už celá akce skončí.

Hradec Králové - Sochy, které vznikly během Hořického mezinárodního sochařského sympozia, se představí v neděli večer na Tylově nábřeží a náměstí Svobody. Návštěvníci města je ale budou moci obdivovat po celý rok. Vernisáž se uskuteční v neděli ve 21 hodin. Samozřejmě nebude chybět ani doprovodný program.

Rychnovsko - Velké skotské zápolení

Rokytnice v Orlických horách - Letošní anenská pouť bude mít bohatý program. Návštěvníky čeká historický jarmark na zámku, vystoupení rozličných kapel na zámku i na náměstí, divadla pro děti, ukázky činnosti parního válce. Představí se mistryně republiky v práci s lasem a bičem a připraveno je mnoho dalších lákadel. Prostor dostane i loni populární živá socha a malování na obličej. Samozřejmostí je konání několika mší svatých, ohňostroj. Těšit se můžete také na Horalské hry neboli velké skotské zápolení v zámeckém parku, kde se borci utkají v hodu kládou, hodu závažím do dálky, farmářském běhu, hodu balíkem slámy a vrhu kamenem.

Rychnov nad Kněžnou - Kolowratský zámek ožije v sobotu od 11 do 18 hodin lidovými řemesly, středověkou hudbou a zvířaty. Těšit se můžete rovněž na umění řemeslníků, kteří se sem sjedou z celé země. Mistr keramik bude přímo před návštěvníky vypalovat mísy japonským středověkým způsobem „raku". Celodenní program bude obohacený hudbou, šermíři a zvířaty.

Dobruška - Cyklus prázdninových koncertů s názvem Dobrušské letní muzicírování pokračuje na náměstí F. L. Věka tuto neděli od 18 hodin. Tentokrát se představí místní country skupina Stará Parta. Koncert probíhá za každého počasí.

Trutnovsko - Svatoanenská slavnost bez bariér

Dvůr Králové - Svatoanenské zahradní slavnosti aneb Slavnosti bez bariér budou zahájeny v sobotu ve 13 hodin děkovnou bohoslužbou v kostele sv. Anny v areálu Domova sv. Josefa v Žirči. Na hlavní scéně v zámeckém parku se představí například Trio Ivana Hlase, Olin Nejezchleba a Norbi Kovacs. Folkrocková kapela Oboroh zahraje v kostele sv. Anny od 16 hodin. Bohatý program je připraven pro děti.

Náchodsko - Za poklady Broumovska

Šonov u Broumova - Hudební festival Za poklady Broumovska nabídne v sobotu od 18 hodin koncert, na kterém se představí soubor staré hudby Musica Florea. V šonovském kostele sv. Markéty předvede mimo jiné díla Vivaldiho a Händela. Vstupné je dobrovolné a výtěžek je určen na péči o kostely tzv. broumovské skupiny. Více najdete na: www.zapoklady.cz.

Jičínsko - Víkend ve znamení tajemství

Kost - Na hradu Kost se chystá víkend plný tajemství. Sobotní i nedělní program začíná v 9 hodin. Vystoupí herci Václav Vydra a Hana Maciuchová, zazpívají Heidi Janků, Laďa Kerndl, kouzelnickou show předvede Aleš Březina. Nebude chybět ani pohádka Čert a Káča v podání Jana Přeučila a Evy Hruškové, soutěže a další zábava pro děti.