Do Náchoda má prezident přijet ve středu 16. dubna okolo osmnácté hodiny večer. Nejprve se na náměstí setká s obyvateli. Po krátké sešlosti bude následovat setkání s představiteli města na radnici. Prezident se podepíše se do kroniky města, vedení radnice mu předá dar a Miloš Zeman bude následně dekorovat městský prapor pamětní stuhou prezidenta republiky.

„Taková návštěva nás samozřejmě těší. Miloš Zeman už u mě v kanceláři starosty byl, ale to bylo ještě před parlamentními volbami. Jako hlava státu tady bude poprvé," uvedl Jan Birke, náchodský starosta. Po přijetí na radnici Zeman povečeří v restauraci hotelu Beránek se senátory a poslanci zvolenými za Královéhradecký kraj. Po skončení večeře má odjet do Hradce Králové, kde bude jeho delegace ubytována.

Čtvrtek, poslední den třídenní prezidentské návštěvy, bude celý patřit Broumovu.

„Ten protokol, když přijede hlava státu, je vždy trochu náročný, jak časově, tak organizačně, abychom si neudělali ostudu," uvedl broumovský starosta Milan Kotrnec. Není to podle něj jednoduché vše připravit. Navíc jsou jednotlivá setkání plánována dle harmonogramu. „Nebude to žádný maraton, spíš dlouhý sprint," dodal starosta.

Od půl dvanácté navštíví prezident areál zdejší textilky Veba.

Prezident Zeman se v textilce sejde s vedením společnosti, prohlédne si její provoz a v poledne se setká se zaměstnanci. Následovat bude přesun na radnici, podpis do kroniky města, předání daru prezidentu a dekorování praporu města Pamětní stuhou prezidenta republiky.

Po třinácté hodině je plánováno setkání prezidenta s občany na Mírovém náměstí, pak navštíví Broumovský klášter. Zde si prohlédne zvláštnosti ze sbírek kláštera a prezentovány mu budou současné opravy kláštera. Následovat bude tisková konference. Na ní zazní prohlášení prezidenta a prohlášení hejtmana.

V roli prezidenta už Miloš Zeman na Náchodsko jednou zavítal, a to vloni v létě na pozvání kardinála Dominika Duky na návštěvu Hospice Anežky České v Červeném Kostelci. Spolu zde také zahájili stavbu mobilního hospice.