Teploty se sice v posledních dnech pozvolna snižují, ale stále zůstávají vyšší, než bývá v této době obvyklé. „Listopad je prozatím přibližně čtyři stupně Celsia nad dlouhodobým normálem let 1970 až 2000," upozornil meteorolog.

Výrazně ochladit by se nemělo ani v příštích dnech. Ve východních Čechách by mělo být o víkendu zataženo nízkou oblačností a ojediněle by se mělo vyskytovat mrholení. Řidiči i chodci by si však měli dát pozor, protože zpočátku by mohlo být mrznoucí. Ojediněle se objeví mlhy, někde se budou moci naopak radovat z polojasné oblohy. Nejnižší noční teploty klesnou až stupeň pod nulu, přes den meteorologové hlásí tři až šest stupňů.

Příští týden se budou denní teploty držet  těsně nad nulou, v noci budou od úterka mírné mrazíky.

Inverze na horách: „Azůro" na Sněžce
Českou kotlinu zahalila listopadová inverze. Zatímco na většině území vládne nízká oblačnost, na horách už o víkendu pražilo slunce a teploty přesahovaly deset stupňů. A zatímco v Polabí nás už trápí noční mrazíky, na Sněžce v noci na pondělí teplota neklesla pod 3,9 °C. „Teplota směrem vzhůru klesá do výšky 900 metrů nad mořem, kde je kolem 0 °C. Pak velmi rychle stoupá až do 1200 metrů. Zde je téměř 12 °C a od této výšky opět klesá," řekl meteorolog Tomáš Mejstřík. V úterý ale na horách už tak vysoké teploty nebyly. Sluníčko hřálo jen dopoledne, pak hřebeny zahalily mraky a odpolední maxima už nepřesáhla nulu.