„Chodník je téměř hotový. Dodělávají se poslední detaily, osazuje dopravní značení. Stavba bude předána během příštího týdne,“ upřesnil tiskový mluvčí města Václav Dokoupil.  

Komunikační a bezpečnostní přínos dokončované stezky přiblížil místostarosta Pavel Brettschneider. „Bude tak umožněn bezpečný pohyb chodcům, cyklistům a především zaměstnancům výrobního závodu, kterých neustále přibývá,“ uvedl místostarosta Brettschneider.

Celkové náklady na výstavbu stezky se vyšplhaly na 7,3 milionu korun. „Do toho je započítán také příspěvek Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 5,9 milionu,“ dodal Pavel Brettschneider.

Druhou dokončovanou investiční akcí je oprava chodníku v Lanškrounské ulici směrem do Sušic, který rovněž přinese zvýšení bezpečnosti chodců. „Realizace byla zahájena minulý rok, nyní se chodník dokončuje. Hotová stavba bude předána začátkem května,“ nastínil místostarosta Pavel Brettschneider.

V současnosti se dokončuje řešení situace u křížení ulic Lanškrounská a Nádražní. „Podle původních plánů zde měl vyrůst ostrůvek, projíždějící kamiony by ale vlivem nedostatku prostoru poškozovaly okraje chodníku. Náhradním řešením se tak stalo vynechání ostrůvku a realizace místa pro přecházení chodců, které zjednoduší pohyb kamionů v obou směrech,“ popisuje Pavel Brettschneider.  

Celkové náklady na projekt představují částku 8,2 milionu korun, 4,3 milionu opět tvoří příspěvek ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Několik dotazů ze strany občanů bylo v nedávné době směřováno k problematice parkování u prodejny Quanto v Sušicích,“ dodává mluvčí města Václav Dokoupil. „Nový chodník je zbudován také u pozemku před někdejším pohostinstvím, který je v soukromém vlastnictví a kde si obyvatelé zvykli parkovat svá vozidla,“ pokračuje Dokoupil. Město se proto podle mluvčího s majitelem dohodlo, že zákazníkům prodejny bude parkování umožněno.

„Z toho důvodu byl formou snížených obrubníků realizován vjezd a výjezd ze soukromého pozemku, jehož šířka je však limitována závaznými normami. V případě změny v užívání nemovitosti budou pozemky využívány výhradně k soukromým účelům a město tak bude muset hledat jinou alternativu zajištění parkování pro zákazníky obchodu,“ upozornil místostarosta Brettschneider.

Radnice už podala žádost o dotaci na druhou etapu revitalizace Olomoucké ulice, která se týká úseku od Vodní ulice k odbočce na Linhartice. Na projekt je připraveno 8 milionů. Město rovněž plánuje výstavbu chodníku v Udánkách, o který obyvatelé místní části bojují už několik let.