Město Třemošnice do budoucna počítá s obnovením provozu v obnovené, rekonstruované a prostorově pozměněné plovárně. Kvůli vysoké finanční náročnosti bude revitalizace koupaliště pravděpodobně rozdělena do dvou etap. V té první proběhne rekonstrukce bazénového tělesa a ve druhé etapě budou postupně doplňovány zábavné bazénové prvky v podobě skluzavky, tobogánu, perličky, trysek, sítě a podobně. 

Na polovině plochy stávajícího padesátimetrového bazénu tak budou vybudovány dva menší bazény vedle sebe, přičemž ten plavecký, s pěti plaveckými drahami, bude od druhého, zábavního, oddělen proplouvací přepážkou. V této druhé části vznikne v závěrečné části projektu dojezdová plocha pro skluzavku a tobogán.

Ve druhé polovině původního bazénu je nově navrženo vybudovat akumulační nádrž, čerpadlovnu a dětský bazén o rozměrech 8x4 metru. „Zpracovatelé příslušné studie předběžně vyčíslili náklady na první etapu na zhruba 30 milionů korun a druhá etapa by si měla vyžádat dalších více než sedm milionů,“ upozorňuje místostarosta města Stanislav Peca.

Podle něj je proto takřka jisté, že o spuštění vlastní přestavby rozhodne až zastupitelstvo po příštích komunálních volbách. „Do té doby bychom nicméně chtěli mít vyřešeno stavební povolení a další potřebné dokumenty,“ říká místostarosta. 

Město počítá s tím, že se vstupné na nové koupaliště v budoucnosti zvýší z nedávných 40 na příštích 70 korun. Po započtení předpokládaných tržeb a provozních výdajů by se tak celková roční ekonomická ztráta měla snížit na únosných 80 tisíc korun.

Před zavřením koupaliště dosahovala ztráta bezmála tři čtvrti milionu korun.