Závěrečná etapa oprav má skončit do poloviny letošního října a vyžádá si přes 14 milionů korun.

Nyní chrudimští radní doporučili zastupitelům schválit rozdělení státní finanční podpory z Programu regenerace pro Městskou památkovou zónu v Chrudimi. „V letošním roce se z Programu regenerace pro naše město rozděluje částka téměř dva miliony korun,“ řekl místostarosta města Jan Čechlovský.

Pracovní skupina pro regeneraci městské památkové zóny v Chrudimi navrhla poslat finanční prostředky tentokrát na dva projekty, a to na druhou etapu opravy vnějších fasád a oken na budově Muzea a na fasádu a střechu jednoho z měšťanských domů v historickém centru města.

O rozdělení letošních prostředků z Programu regenerace budou definitivně rozhodovat chrudimští zastupitelé na svém květnovém jednání.

Vyšší částka, přes 1,6 milionu korun, by měla podle návrhu radních zamířit na fasádu Muzea. „Po předloňské opravě střechy byla vloni zahájena první etapa opravy vnější fasády na budově Muzea, která je desítky let jedním z hlavních chrudimských kulturně – společenských center. V tomto roce bychom rádi celou opravu dokončili,“ uvedl starosta Petr Řezníček.

Město Chrudim věnovalo na opravy Muzea také většinu z více než 1,8 milionu korun získaných z Programu regenerace v loňském roce.

Budovu Muzea čp. 85 postavila chrudimská obec v letech 1897 – 1901 podle plánů pražského architekta Jana Vejrycha, slavnostně otevřena byla v květnu 1901. Díky svým reprezentačním prostorám se využívá k pořádání významných kulturních a společenských akcí.