Na Komenského náměstí, v budovách krajského úřadu, v knihovně i na zámku budou připraveny různé zajímavé akce. Návštěvníci se tak budou moci zúčastnit třeba komentovaných prohlídek budovy úřadu a podívat se pod pokličku práce krajských politiků a pak si dát čaj o páté s krajskými radními. Nebo zajít zdarma na film Obchodníci natočený v kraji.
Na Komenského náměstí bude hodně živo. Přijedou totiž výrobci regionálních potravin oceněných v soutěži MLS Pardubického kraje, aby každý mohl ochutnat, co se v kraji urodilo za dobroty.
O kus dál se pak bude soutěžit o nejvtipnější fotku z imaginárního výstupu na Králický Sněžník.
Lekci bezpečnosti návštěvníkům určitě dá zkouška opilých brýlí, které simulují jeden a půl promile alkoholu v krvi. A nebo se díky výuce první pomoci naučí, jak pomoci lidem, kteří se třeba kvůli alkoholu dostanou do potíží.
Nejenom tatínky a kluky určitě zaujme vystavená policejní, hasičská a záchranářská technika.
Díky Dnu Pardubického kraje bude také možné podívat se za dveře, které bývají běžně zamčené. Své brány  otevře například kaple Tří králů nebo protiatomový kryt na pardubickém zámku.
Východočeská galerie pak trochu netradičně popřeje malíři Karlu Malichovi k devadesátinám. Studenti Gymnázia Pardubice Dašická totiž vytvoří na nádvoří zámku zvětšeninu jeho pastelu.
Den plný zábavy skončí slavnostním předáním ocenění osobám, které se zasloužily o rozvoj kraje. (kd)