Školy mají zájem se prezentovat, a to nejen formou fotografií nových školáků. A tak je možná pro některé ze „základek" zveřejnění snímku jejich první třídy i prvním krůčkem k užší spolupráci s Orlickým deníkem.

Některé ze škol s redakcí už spolupracují dlouhodobě a využívají tak možnost prezentovat své činnosti a aktivity. Jiné to ještě nezkusily, ovšem nic jim nebrání. Prostě: zapojit se může každá škola!

Pokud do některé ze škol nabídka redakce nedorazila a chtěla by se prezentovat, stačí napsat na e-mail karel.pokorny@denik.cz a počkat na odpověď.

První třída ZŠ 28. října Žamberk.

První třída ZŠ 28. října Žamberk.

ŽÁCI DVOU PRVNÍCH TŘÍD ZŠ 28. října Žamberk posílají pozdrav čtenářům Orlického deníku. Školu prý mají rádi. Foto: Michal Horák

Zapojit se může každá škola 

V prvním pololetí školního roku přinesl Orlický deník několik desítek fotografií prvňáčků ze základních škol okresu. Tyto fotografie vycházely v tištěném Orlickém deníku zpravidla v pátek. Protože mělo jejich zveřejňování velký ohlas, pokračujeme v tomto projektu i v pololetí druhém. Fotografie prvňáčků jsou umísťovány také na internetové stránky www.orlicky.denik.cz , kde už je v současné době opravdu bohatá fotogalerie .
Do škol se snažíme přijet s profesionálním fotografem, i když zřejmě není v našich silách zajet do všech. Pokud máte nějaký vydařený vlastní snímek svých prvňáčků a chcete ho zveřejnit, můžete ho poslat také na mail
karel.pokorny@denik. cz.