Podobně jako v loňském roce bude Orlický deník také letos přinášet fotografie nejmenších žáčků základních škol měst a obcí okresu. Zájem je opět poměrně velký, a tak již redakční auto s referentkou redakce Lucií Faltejskovou a fotografem Michalem Horákem vyrazilo „do terénu" a fotografovalo prvňáčky v několika školách.

Jako první se dnes čtenářům představují žáci 1. třídy ZŠ Ostrov

Prvňáčci ze ZŠ Ostrov.
ŽÁCI 1. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLY V OSTROVĚ: Eliška Balcarová, Ladislav Fabiánek, Adéla Gaďurková, Pavel Gelo, Laura Holubcová,Patrik Hruška, Karolína Kalousková, Michal Mencl.

Učitelé vzkazují svým prvňáčkům:
„Jsme rádi, že jsme vás mohli v naší školičce přivítat, těší nás, že jste tu s námi, a přejeme vám hodně úspěchů a radosti po celý školní rok."

Hana Hamplová, třídní učitelka
Petr Lipenský, ředitel ZŠ Ostrov


Zapojit se může každá škola

Do školních lavic zasedly i letos stovky a stovky prvňáčků. A Orlický deník chce stejně jako loni přinášet fotografie prvních tříd základních škol okresu. Redakce oslovila vedení škol s nabídkou a reakce mnohých byla opět velmi vstřícná. Školy mají zájem se prezentovat, a to nejen formou fotografií nových školáků. A tak bude možná pro některé ze „základek" zveřejnění snímku jejich první třídy i prvním krůčkem k užší spolupráci s Orlickým deníkem.
Některé ze škol s redakcí už spolupracují dlouhodobě a využívají tak možnost prezentovat své činnosti a aktivity. Jiné to ještě nezkusily, ovšem nic jim nebrání. Prostě: zapojit se může každá škola!
Pokud do některé ze škol nabídka redakce nedorazila a chtěla by se prezentovat, stačí napsat na e-mail jana.ruzickova@denik.cz a počkat na odpověď.