Obyvatelé chrudimských ulic Obce Ležáků a Palackého, ale i projíždějící řidiči si mohou konečně oddechnout. Rekonstrukce kanalizace je u konce. Dokončený projekt byl v pátek předán do užívání obyvatelů města.

Předání díla se zúčastnili zástupci chrudimských Vodovodů a kanalizací, města i firmy, která měla celou stavbu na starosti.

Náročný rok pro dopravu i obyvatele

O tom, že to nebude jednoduché, mluvil starosta města Petr Řezníček už před rokem. „Chtěl bych poděkovat všem 23 tisícům obyvatel města, kteří tu ‘válku’ na obou ulicích přežili,“ řekl Řezníček.

O významnosti stavby hovořil i Roman Pešek z Vodárenské společnosti Chrudim. „Nájemné, které platíme za vodárenskou strukturu dosahuje ročně sto milionu korun. Tato stavba tvořila téměř padesát procent celoročního nájemného,“ podotkl Pešek.

Kanalizace hotová, zbývají povrchy

Kanalizace je dokončená, vodovody fungují, obě ulice jsou bez problémů průjezdné. Nyní je ale ještě potřeba dotáhnout dokončení povrchů. Původně měly být hotovy už v loňském roce. Stavba se ale kvůli nesplnění požadavku Ředitelství silnic a dálnic ze strany dodavatelské firmy posune o další rok.