Kandidátku ve čtvrtek večer schválili delegáti regionálního sněmu ODS. Sněm rovněž potvrdil kandidáta občanských demokratů pro doplňovací senátní volby, jež se letos uskuteční ve volebním obvodu Pardubice. Stala se jím relativně neznámá tvář, soukromý farmář David Novák, jenž je majitelem Statku Uhersko na Pardubicku. Padesátiletý Novák před třemi lety neúspěšně kandidoval za ODS v parlamentních volbách.
Za ČSSD bude s největší pravděpodobností jako lídr v krajských volbách kandidovat současný hejtman Martin Netolický. Kandidátku lidovců povede opět náměstek hejtmana Roman Línek. Strana bude již tradičně kandidovat s politickým hnutím Nestraníci a SNK-ED pod názvem Koalice pro Pardubický kraj. Komunisté nominovali místostarostu Dašic na Pardubicku Jana Foldynu.
Další strany své definitivní lídry dosud neoznámily. Strana práv občanů chce opět vsadit na krajského radního pro dopravu Jaroslava Duška, v TOP 09 je favoritem a nominantem poslanec Jiří Skalický. U hnutí ANO se jako o lídrovi mluví o náměstkovi pardubického primátora Janu Řehounkovi.