V kavárně Sofie

Muzeum se nachází v budově kavárny Sofie. „Můžete zde obdivovat na tisíc modelů aut, robotů, pohádkových postav a budov. Nedílnou součástí je také herna, kde si děti mohou postavit cokoli podle své fantazie," sdělil obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní Tomáš Rak.

Otevřeno od října

První návštěvníci do muzea zavítali v polovině října. Většinou se jednalo o lázeňské hosty a obyvatele Jeseníku. „Bylo tu tak plno, že jsem zájemce ani nemohla pouštět dovnitř," popsala první dny provozu vedoucí muzea kostek Eliška Arucidisová.
Muzeum hojně navštěvují výpravy ze škol a školek z celého Jesenicka, svět stavebnice Lego ale učaroval i dospělým. „Jeden tatínek tu vydržel hodinu. Manželka šla na kávu a když se vrátila, jejich malý syn už měl vše prohlédnuté. Tatínek ale žadonil, aby tu mohl zůstat ještě deset minut," zmínila jeden ze zážitků vedoucí muzea.

Největší exponát vyrobený z lega lidé nenajdou v novém muzeu, ale v kavárně na kolonádě. V prosklené vitríně zde stojí třiačtyřicetkrát zmenšený model hlavní lázeňské budovy, sanatoria Priessnitz.

„Model pro nás postavil fanoušek lega Eduard Hybler. Nad modelem strávil sto dvacet hodin a využil na něj ne-uvěřitelných více než šedesát tři tisíc stavebnicových kostek," přiblížil náročnost díla ředitel Rak.