„V tomto týdnu jsme obdrželi celkem 7 020 dávek vakcín Pfizer a 4600 dávek AstraZeneca. Poslední využívaná vakcína od Moderny tento týden, jak bylo avizováno, nedorazila. Od příštího týdne bychom již měli celý duben dostávat týdně 14 040 dávek vakcíny Pfizer, která bude plně dodávána do našich očkovacích center,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Po Velikonocích čeká kraj také dodávku 3 500 dávek Moderny, ale 2 200 dávek půjde na druhé dávky očkování v krajských očkovacích místech a 1 300 dávek obdrží všeobecní praktičtí lékaři vedle všech dodávek AstraZeneca. Kromě Pfizeru nemá kraj podle Netolického další avíza dodávek vakcín.

„V tomto týdnu bude všech 4 600 vakcín AstraZeneca rozděleno na základě prioritizace krajské koordinátorky praktických lékařů Kateřiny Nechvátalové do celkem 89 ordinací, a to tak, že 86 ordinací obdrží po 50 dávkách a tři ordinace dostanou po 100 dávkách,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

V krajských očkovacích místech je v průměru očkováno dva tisíce osob denně. „V tomto týdnu jsme očkovali od 2 200 osob až po 2 500 osob. Centra jsou připravena i na vyšší denní kapacitu, ale vzhledem k dodávkám vakcín je rozvrh očkování připraven rovnoměrně do celého týdne,“ dodala Matoušková.

V některých očkovacích místech v kraji bude očkování pokračovat i v průběhu velikonočních svátků. „V pátek se očkuje v sále Jana Kašpara v Pardubicích a v Chrudimské nemocnici. V pondělí bude plná kapacita využita v Pardubicích, v Chrudimi se zapojí jeden očkovací tým. Ve Svitavách, Ústí nad Orlicí, Litomyšli a Moravské Třebové je v plánu očkování jen v pátek. Na Seči pak v sobotu a v neděli,“ dodala náměstkyně.