Podle pisatelů petice bývá Měšťanská restaurace už více jak deset let téměř každý měsíc zaplněna chrudimskými seniory na akcích Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim.

„Je to jedna z mála příležitostí pobavit se a hlavně zatančit si, ale většina z nás jsme dříve narození a koberec nám taneček téměř znemožňuje,“ uvádí se v textu petice, kterou podepsalo na padesát lidí. Stěžovatelé připouštějí, že koberec je sice „na pohled zatím pěkný“, zároveň ale tvrdí, že je v restauraci velmi nepraktický a nehygienický.

„Prosíme, pane řediteli, nešlo by s tím něco udělat? Možná by stačilo místo, kde se tančí (alespoň 5 x 10 metrů), zakrýt nějakou hladší podlahovou krytinou. Velmi by nás mrzelo, kdyby se kvůli koberci musela tato dlouholetá, příjemná a užitečná akce zrušit. Takovéto příhodné místo by se v Chrudimi asi stěží našlo,“ stojí dále v textu petice.

Vinárna jako řešení?

Ředitel Chrudimské besedy Jiří Kadeřávek svou odpovědí pro Chrudimský deník zřejmě seniory nepotěší. Jednak říká, že původní podlahu restaurace nikdy netvořily parkety, ale dlažba, a zároveň ujišťuje, že koberec zůstane na svém místě.

„Taneční odpoledničky by se určitě mohly konat dole ve vinárně, kde taneční parket je a kapacita vinárny je navíc taková, že odpovídá právě takovýmto setkáním,“ vysvětluje Jiří Kadeřávek.

Koberec má podle něj dobré opodstatnění. „Prostor restaurace s ním působí tepleji a příjemněji a celodenní pocházení po měkčím povrchu představuje menší zátěž pro nohy zaměstnanců restaurace,“ dodává Jiří Kadeřávek.