„Vychytáváme ještě nastavení ventilátorů a topení, ale to jsou věci, na které přijdete až během provozu," upřesňuje.

Kdo hlinecký zimní stadion ještě nenavštívil, bude překvapený, jak to uvnitř nyní vypadá. Jedna strana ledového oválu se změnila k nepoznání. Tam, kde dlouhá léta stály provizorní střídačky vyrostly nové šatny pro hokejisty a jedna stála šatna pro hlinecké hokejové „áčko“ se sociálními zařízeními a sprchami.

Nad nimi vyrostla nová tribuna pro diváky, kteří tak mohou sledovat zápas z míst, odkud dříve nebylo možné se na hru dívat.
V rámci dostavby tu vznikla také kotelna, nová šatna pro rozhodčí, brusírna a také ošetřovna.

„Ošetřovna byl u nás dříve problém, měli jsme ji v chodbičce za rohem, kdybychom tam měli nést někoho na nosítkách, tak bychom se tam pomalu ani nevytočili,“ poznamenává Pavel Kábele s tím, že ohlasy na přestavbu stadionu jsou vesměs pozitivní a díky nové klimatizaci se také zlepšila kvalita ledu.

„S cenou investice jsme se přiblížili k devíti milionům korun a více jak polovinu jsme získali z dotace. Ohlasy, co mám, jsou dobré, takže spokojenost,“ dodává hlinecký starosta Miroslav Krčil.

Hlinecký stadion prošel výraznějšími úpravami v letech 1999 – 2001, kdy se zastřešil, nicméně od té doby se v jeho interiéru nic nezměnilo a zůstal nehotový do konce uplynulého roku. Tehdy na něm začaly práce na jeho dostavbě.