Budova z roku 1964 bez větších oprav a rekonstrukcí sloužila padesát let. Nyní už nemohla vyhovovat standardům, které jsou v současné době kladeny nejen na technické zázemí, ale i na samotné hasiče. I když jde o dobrovolníky, jejich úloha v oblasti požární ochrany je naprosto nezastupitelná.

Vyhovující zázemí

„Důvodem k rekonstrukci byl nevyhovující stav budovy. Došlo k rozšíření zázemí pro garáže a vybudování školicího centra pro výjezdovou jednotku. Vznikl také prostor pro práci s mládeží, která se věnuje požárnímu sportu,“ sdělil starosta Bystrého Miloslav Sejkora.

Hasiči jsou ve městě největším a nejaktivnějším spolkem. Sbor má 110 členů a výjezdová jednotka 17 členů. Ta musí vyjíždět do pěti minut od vyhlášení poplachu. Dětí, které se věnují hasičině, je 27.

Rekonstrukce začala v říjnu loňského roku a stavební firmě trvala rok. „Zůstal zachován historický ráz budovy. Nové jsou sítě, okna a interiéry. Garáže byly zbourány a přestavěny. Původní zůstala věž na sušení hadic a místa, kde jsou klubovna a archiv,“ řekl starosta města.

Hasiči v Bystrém nemají jen novou budovu. Už dva roky mají k dispozici novou cisternu.